evde saksida ne yetistirebilirim meyve, sebze, ot?

cok gunes isteyen bir bitki olmamali. Tesekkurler!

edit: arastirdim da biraz, cok zahmetliymis ya gubresi, toprak turu, ilaclamasi vs. su an imkansiz onla ugrasmak. boyle bahceden aldigim toprakla dikecegim sulamanin yetecegi bitkiler lazim bana.

semizotu, kuzukulağı, nane, süs biberi, soğan, maydonoz

  • mayaa  (28.05.14 05:35:59)
@mayaa bunlar cok gunes istemiyor mu gercekten? biber bile?

@fikrasina gulunen madam yurtdisinda yasiyorum zaten ama hollanda da degil :) bulsam da i ih. adamin gotunden gan alirlar gan. sinir disi edilmeyeyim durduk yere.
  • babamasoliimbananickaldirsin  (28.05.14 05:53:04)
hem benim ev sahibi/ev arkadasi katur kutur yer onlari, affetmez. bana galmaz hic.

tohumu getirmek de iyi cesaret isi ha hadi yapmasi tamam, evde saklarsin kolay ama yakalanmadan tohum getirmek sikar biraz.
  • babamasoliimbananickaldirsin  (28.05.14 05:59:43)
semizotu ve kuzukulağı nemli, çok güneş almayan ortam ister zaten. soğan da öyle diye biliyorum, gölge yerlerde büyüdüğünü gördüm. süs biberi güneşi sever ama onun da çok güneş almayan yerlerde büyüdüğünü görmüştüm.

  • mayaa  (28.05.14 06:00:17)
arastirdim da biraz, cok zahmetliymis ya gubresi, toprak turu, ilaclamasi vs. su an imkansiz onla ugrasmak. boyle bahceden aldigim toprakla dikecegim sulamanin yetecegi bitkiler lazim bana sanirim.

  • babamasoliimbananickaldirsin  (28.05.14 06:02:34)
fesleğen ve nane hatta domates

  • elyafiyaffellaffelebelyafelyaf  (28.05.14 06:05:25)
minik saksıdan bahsetmiyor musun? ne ilacı, gübresi yahu:) söylediklerimin hiçbir bilimsel dayanağı yok elbette ama kendin yemek için yapacaksan bunu hiç gerek yok. ver suyu büyüsünler, kopar kopar ye.

  • mayaa  (28.05.14 06:09:50)
yeşil soğan, yeşil fasulye.

  • rock n roll  (28.05.14 07:47:03)
Acı biber yetişir çok güzel. Gübre falan dersen de yumurta kabuğunu un haline getirir koyarsın, çay posası koyarsın, kahve koyarsın.

  • sutlu nescafe  (28.05.14 08:24:25 ~ 09:41:22)
MAydanoz ve fesleğen kolay, her gün sulayacaksın yalnız.

  • aithra  (28.05.14 10:39:46)
Ben nane, maydonoz yapıyorum. Çok rahat. Kendi kendine oluyorlar.

  • aychovsky  (28.05.14 10:41:24)
tesekkurler cevaplar icin!

Bulundugum yerde bugunlerde hic gunes yok ama genelde en azindan 2 3 gunde bir cikiyor, bazen butun gun kaldigi oluyor. sicaklik 5-15 arasi degisiyor ama 2 3 e indigi veya 18e ciktigi oluyor. cok ruzgarli oldugu icin sadece guzel gunlerde disari cikarabilirim bitkileri normalde odamda pencere kenarinda tutarim.
  • babamasoliimbananickaldirsin  (28.05.14 14:32:53)
pencere kenarı çoğu bitkinin çok sevdiği yerler. ışık yeterli olur. biber, nane, maruldan başlayın bence.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (28.05.14 14:58:17)