macbook pro retine display alınır mı bekleyelim mi?

selamlar efendim,

şimdi macbook pro 2014 versiyonundan (retina display olan) alma planı yapıyorum da, elimde yeterli para da geçti. tam olarak 13", 256 gb SSD olan.

şimdi yarın gifip bunu alayım mı, yoksa yakın zamanda upgrade versiyonu çıkar mı?

nolur "mac alma şunu al" demeyin, zira mac gerekiyor iş icabı.

sağolun şimdiden

pro icin upgrade beklenmiyodu sanirim. air'a bekleniyo bisiler, buyuk touchpad, retina falan. pro icin duymadim ama bisi. olsa da radikal bisi olacagini sanmiyorum mesela gecen ayki air guncellemesi gibi uc bes mhz'lik bi islemci artisi falan olabilir ama bu kisisel tahminim tabii.

lazimsa al.

macrumors da alma diyor ama :p incelersin burayi buyersguide.macrumors.com
  • hjarteblod  (28.05.14 01:50:55)
128gb modelini alın. en son 3099 liraydı pupada. hafızayı zaten hariciyle çözersiniz. indirimde olduğu için o kadar fark ödemeye değer mi? sanmam. yenisinin çıkma gibi bi mevzusu da yok ufukta.

  • fuzuli  (28.05.14 01:52:21)
2 haziran a kadar sabret

  • istenmeyen_adam  (28.05.14 01:54:18)
cevaplar için sağolun, @fuzuli evet öyle düşünüyorum ama 8gb ram upgrade i ile alacağım, işlemci i7 veya i5 in bilimum modelleri innaılmaz fark yaratmaz d,ye düşünüyorum. 2 haziran ile ilgili %100 kesin bi bilgi yok ama değil mi?

  • aeolus  (28.05.14 02:10:17)
%100 kesin bi bilgi yok ama muhtemelen çıkmaz yeni mbp modeli.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (28.05.14 02:19:35)
al bence, yeninim sonu yok

  • korg  (28.05.14 02:49:52)
her sene oldugu gibi macbook pro'ya bu sene de upgrade gelecektir ama cok acayip bir yenilik gelmeyecektir. zaten cd surucunun cikartilmasi, retina ekran gibi ozellikler yakin zamanda geldi. bunlarin haricinde cok acayip bir yenilik getireceklerse kisfmet deyip bekleyeceksiniz.

bu arada hard disk ve ram hakkinda bir sey soylemek isterim, yeni macbook pro'larda ram ilavesi yapilamiyor. bos slot yok ve ram, devreye lehimli. cikarip yenisini takmak cok kisi icin mumkun olmayacaktir.
  • co2s2  (29.05.14 18:01:27)
@co2s2 ben de onun için 8gb ram olanını alayım diyorum. zaten arada 40 euro civarı bir fark oluyor, ona da değer, ya da 80 euro farklı 16gb ramli de alabilirim ama tabii 8 ve 16 arasında nasıl ekstra bir performans farkı olur bilemedim

  • aeolus  (29.05.14 19:24:35)
aeolus fiyatları hatırlamıyorum ama eğer 80 euro farkla 16gb vereceklerse al.

  • co2s2  (31.05.14 09:35:40)
pazartesi wwdc var. mbp'lere çok büyük yenilik gelir mi? gelmez. ufak tefek donanım optimizasyonları dışında mbp'de değişiklik beklemiyorum. yeni aire ağırlık verilecek.
ama yinede yılın bu zamanında early 2014 almaktansa mid 2014 ü beklemek daha mantıklı.

  • battal gemalmaz  (31.05.14 09:49:55)