[]

iş görüşmesi - duyurudaki bininci soru

merhaba,

konuyla ilgili duyurudaki bininci soruyu açtım sanırım, bunun için öncelikle özür dilerim.

sadede gelirsek, yarın bir holdingde iş görüşmesine gideceğim (holding ama sanayideki fabrikasına gideceğim nasıl bir yer bilmiyorum). mühendisim, başvurduğum pozisyon analistlik.

siyah ispanyol paça pantolon üzerine açık renk bir badi (tercihen beyaz/ekru) üzerine nar çiçeği blazer giysem çok mu abest olur? ayağıma dolgu topuk ayakkabı giysem siyah ağırlıklı? pantolonun paçalarından ayakkabı pek görünmüyor zaten?

sanayide olduğu için pek etek giyesim gelmedi ama etek/elbise giy derseniz onu da yaparım.

1. soru ne giyeyim?

2. soru kariyer.netten başvurmuştum ve başvururken cvmi eklemiştim. yarın yine de cvmi yanımda götüreyim mi? gerek var mı? burada önceki duyurularda öyle şeyler yazılmış?

3. soru başka bir öneriniz var mı, aklınıza gelen herhangi bir şey?

teşekkür ederim, sağolun varolun.

 
cvni götürme, şık giyin, dekolte verme madem fabrikaya gidiyorsun.
bu çok süslü fabrikada çalışamaz gibi bir intiba oluşmasın.

firmayı araştır, senden ne bekliyorlar az çok fikrin olsun
araştırdım şu şu işi yapıyorsunuz, şu şu kısımda tecrübe edinmek isterim, veya tecrübeliyim işinize yararım gibi kendini anlat.
  • cruseo  (27.05.14 14:08:23) 
1- soyledigin sekilde giyinebilirsin. ortam sanayi ise evet etek vs giymeyebilirsin

2- cv nin ciktisini alip goturebilrsin seffaf dosya icinde yaninda bulunsun. gorusme yaparken cikti aldiklari kagittan bilgilerine bakarken cv mi getirmistim verebilirim falan de. bu hazirlikli geldigin izleniimi yaratir.

3- sirketi arastir int sitelerinden. is ilani icerigini yeniden oku tam olarak senden ne bekliyorlar, isin icerigi ne falan.

4- sorular hazirla sirket ve pozisyonun ile ilgili. sadece dinleyici gibi kalma. mesela "su an su analizleri yapmak icin hangi programlari kullaniyorsunuz? "ne tur analizler yapiliyor falan filan gibi.

zaten analistsen ne sorman gerektigini bilirsin.

cok heyecanli davranma. kendinden emin ol. bir sey ikram ederlerse tesekkur et ama icme. cunku kazara uzerine saga sola dokeblirsin gereksiz stres.

gorusme bitince memnun oldum falan deyip ellerini sikip ayril.

not: etek giymesem mi dedigine gore kadin olmalisin. erkek adam etek giymez :)

basarilar
  • exlibris  (27.05.14 14:15:47 ~ 14:17:06) 
  • compadrito  (27.05.14 14:16:28) 
yeni iki mülakat atlattım staj için bana arada yem soru attılar fabrika ortamına uyum sağlayabilir misin emin misin gibi bunlara duraksamadan yanıt ver uygun olduğumu düşünüyorum gibi tabi ben ikna ettim mi bilemiyorum :)


  • kanguru mu  (27.05.14 15:25:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.