kıskançlık ve haset

Bu kadar çok mu ya çevrenizde yoksa benim çevreme mi özgü.İyi bir şey başardığınızda en cok tebrik etmesini beklediğiniz bazı insanlar sessiz kalınca bir şey demeyince insan tuhaf oluyor biraz sanki

@cigerdelen katılıyorum sana.Ama insan bir şay başarınca görüyor çevresini veya kötü gününde.Bıktım artık gerçekten.Oysaki ben bes sene öncesine kadar tüm insanları iyi zannederdim..

  • srcns  (27.05.14 01:25:51)
sessiz kalan yine iyiymiş, başarını önemsiz göstermeye çalışanlar var ya. gereksiz insanlar.

  • lily briscoe  (27.05.14 01:34:24)
@lily briscoe onları saymıyorum bile,onlar zaten tarafını coktan belli etmiş kişiler.Hayır insanın akrabaları neyi kıskanıyor neyin hasedini yaşıyorlar anlamıyorum

  • srcns  (27.05.14 01:38:22)
yok bu dediğim yakınlardan da çıkıyor maalesef. kişiliği öyle deyip kabul ettiğim biri var mesela.
olabiliyor fazla takma üzülme.

  • lily briscoe  (27.05.14 01:44:15)
belki baskalariyla sevinmeyi bilmiyorlardir. acilara duyarli olmanin, uzulmenin ve baska birsey yapmamanin topraklarindan geliyorlardir... ama ya siz de sevincinizi disa vurmayi, sevincinize baskalarini dahil etmeyi bilmiyorsaniz?

  • o da olur  (27.05.14 01:59:27)
@o da olur buraya yazamadım konuyu ama duyulmaması görülmemesi imkansız bir konudan bahsediyoruz.
genel olarak artık insanlar kendi basarılarının baskalarının basarısızlıkları ile ölçüyorlar

  • srcns  (27.05.14 02:11:47)
birinin veya arkadaşınızın, yakın arkadaşınızın, sevgilinizin vs. başarısından dolayı samimi sevinmek günümüzde büyük yetenek olduğunu düşünüyorum, zira o kadar az karşılaşıyorum ki. genelde bu insanlar size sıfır tepki gösterirken, kendileri iyi bir şey yaşadıklarında bas bas bağırırlar falan. sonra öyle bir duruma geliyorsunuz ki kendi sevincini başkasının yanında yaşayamıyor oluyorsunuz.

  • awareim  (27.05.14 08:43:44)
ben kpssye hazırlanmıştım ardından atandım. dayımın oğlu (aynı zamanda sütkardeşimdir) aradı tebrik etti ama nası bi tebrik sanki bi yakını ölmüş gibi. o gün onu bi kenara yazdım. şu an görüşmüyorum.

bana söylenen her türlü lafı vs. affedebilirim ancak biri beni kıskanıyosa onla artık işim olmaz. siz de çevrenizden uzaklaştırın böylelerini. ufak tefek başarılarınızı bile içi kabullenemeiyosa amına koyayım öyle arkadaşın/akrabanın
  • tutun kolonyasi  (27.05.14 08:57:01)
Toplu bir organizasyonu neredeyse tek başıma yaptım 100 kişinin üstünde bir katilim oldu gayet başarılı geçti. Sonra organizasyonu yaparken kiyisindan az biraz bisi yapan bir hatun çıktı arkadaslar bu yalniz efrasiyabin degil hepimizin başarısıdir seklinde bir yazi atti feyse filan. Orada aklima yazdim hatunu

Ileride daha basarili olduğum 1 2 isten sonra düşman oldu kendisi.
  • efrasiyab87  (27.05.14 09:06:11)
Bunlara alışman lazım. Ve bu tip insanları o konularda görmezden geleceksin. Sen eğer gerçekten iyi, mütevazı ve düzgün biri isen geç gitsin. Sallama kimseyi ama etrafındaki herkesin iyi olabileceği ihtimalini hiç düşünme, tam aksi gibi çok fazla insan kötü aslında etrafımızda. özellikle iş hayatı ve yakın çevremizde bu böyle. maalesef.
Not. Yeri geldiğinde bu tipleri itin götüne sokacaksın hiç acımadan.

  • gece lampulu  (27.05.14 09:37:06)