Macbook applestor

Merhaba,
Kendime bir macbook air almayı planlıyorum. internetten alınca bimekste 11.6 inch olan 2296 , vatanda 13.3 inch olan 2500 lira.
Applestore'da öğrenci indirimiyle 11.6 inch 2350 ,13.3 inch 2630 lira.
Az fark var ama o parayla kılıf alırım :)
Apple storedan almamın garanti, servis, telefon desteği vs, açısından ya da düşünemediğim başka konular açısından bir avantajı var mıdır?

Tam olarak aynı modelse, yani şu MD ile başlayan kodları aynıysa bir fark olmaz. Ben Amerika'dan aldığım cihazda da garantimi sorunsuz kullandım.

  • alperz  (26.05.14 18:33:36)
vatan'dan alırsa 2 yıllık garantin başka bir firmadan olabilir. Ama apple store'da 1 yıllık uluslararası garantin zaten var. Apple Store'dan alırsan 2 yıllık garantin apple tarafından sağlanır. Tek fark bu.

  • himmet dayi  (26.05.14 18:45:12)
Peki bir sorum daha var :) türkiyede kalıcı olmayan bir yabancı tanıdığımın kredi kartıyla satın alıp, hem öğrenci indiriminden yararlanıp hem de vergi iadesi alabilir miyiz gümrükte? O zaman 500 lira daha karlı oluyor.

  • ponyo  (26.05.14 19:00:31)
taxfree den 500 tl alamazsın. yüzde 6 falan alınıyor.

o da x+ 0.18x= 1.18x = 2500 tl olsa 127 tl falan yapar yaklaşık diye biliyorum ben.
  • illegalstar  (26.05.14 20:22:05)
cevabın bende hocam :)

2 ay önce tax free kullanarak macbook pro aldım. 3600'e aldım. 410 lira da vergi iadesi alındı havalimanında.

edit: tax free olarak fatura kestirmen lazım ki bunu heryer kesmiyor. sorman lazım almadan önce. ama apple reseller'lar kesiyor bildiğim kadarıyla.

edit 2: al sana benden bir kıyak daha. worldcard ile alırsan 200 tl worldpuan kazanıyormuşun. worldcardın yoksa ben alayım da bari sevaba gir :))

forum.donanimhaber.com
  • mr.goodcat  (26.05.14 20:33:43 ~ 20:38:21)