[]

Cumhurbaskanligi Secimlerinde 2'li Kapisma?!

selam,

bu sefer halk seciyor ya cumhurbaskanini. once 2 kisi finale kaliyor sonra ikinci bir oylama yapiliyor. o son 2'ye kalanlar abd'de oldugu gibi bir presidential debate'e katilip birbirleriyle kapisacaklar mi? boyle bir sey yoksa nasil bir kapisma (oy toplama kampanyasi) yapilacak?

tesekkurler

 
Bak bunu hiç düşünmemiştim, heralde tayyip bunun için bu kadar 1. turda seçilmek istiyor.

Bu dediğin eskiden olan bişiymiş ülkemizde fakat kılıçdaroğlu'nun tayyip'e olan istediğin kanal istediğin gazetecilerle çık karşıma çağrısına(ki ben yapamazdım mesela :D) tayyip hiç cevap vermemiştir. Yani ben olacağını zannetmiyorum.
  • atom karincanin torunu  (25.05.14 23:10:28) 
bi bilgim yok ama böyle bi şey yapılacağını sanmıyorum, keşke olsa.

gerçi olsa bile sonuca çok etki eder mi ki acep bizim ülkede
  • zbamk  (25.05.14 23:16:37) 
bizim ülkede tek turda seçilecek gibi duruyor. kimse yazlıktan kalkıp oy vermeye falan gelmeyecek o tarihte. tek seçimde iş bitecek.

soruna gelirsek son iki kişi kalırsa bir televizyon programına falan çıkıp kapışmak iki adayı bağlar. biri "çıkmam ben televizyona" derse ki bu kişinin rte olduğunu düşün hangi güç çıkaracak televizyona?

oy toplamak değilde bu aday diğerinden daha kötü diye kampanya olabilir. yoksa cumhurbaşkanı benim imzam daha güzel diye mi oy isteyecek halktan.

zaten rte seçilirse (ki muhtemel) meclis, yönetim biçimini değiştirmek üzere teklif verecek bir yıl kadar sonra. başkanlık sistemi ve eyalet sistemine geçilecek tahminlerim o yönde. tabi bu tahminler beni bağlar. büyük yanılgı içinde olabilirim.
  • izafi  (25.05.14 23:18:37) 
Tayyip tek taraflı sallamanın karşılıklı tartışmaktan daha faydalı olduğunu gördüğünden beri kimsenin karşısına çıkmıyor :)

Ayrıca Kılıçdaroğlu'nun karşısına çıksa madara olacağını da iyi biliyor.
  • soft  (25.05.14 23:26:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.