Venedik'te Kaç Gün Kalınır?

evet soru başlıkta. 2 gün kalmayı düşünüyordum ama 1 güne indirsem kaçıracağım şey çok olur mu?

bir de italyaya gitmişken denize gireyim diyorum. venedik plajları mı iyidir roma mı?

tarih 10-17 haziran arası.

teşekkürler.

venedik için 1 gün derseniz murano adasına vs gitmeden sadece merkezi dolaşabilirsiniz. gayet yeterli olur.

plajı bilmiyorum. plaj görmedim aslında, kayalıklardan veya iskeleden atlayanlar vardı. kum vs yok bildiğim kadarıyla. ama etraftaki tekne trafiğinden dolayı deniz epey dalgalı. yüzülecek gibi değil.

muranoda güzel cam el işi taşlar var. ana adadan fiyat olarak daha pahalı ama, yapım atölyelerini falan görebilirsiniz. başka da bişey yok. zaman ayırmaya gerek yok eğer zaman kısıtlıysa.

romayı bilmiyorum.
  • sttc  (25.05.14 20:37:56 ~ 20:43:21)
Venedik'te ben kalmamıştım bile. sabah erken saatte trenle gidip akşamüstü gene trenle dönmüştüm. ha murano adası'na ben de gidemedim ama çok bir şey kaçırdığımı düşünmüyorum. yürümeyi seven birisiysen 6-7 saat epey yeterli venedik için.

  • reavelyn  (25.05.14 20:41:40)
(bkz: venedik/@neyehbe)

adalara gitmezseniz venedik'e1 gün yeter. lido adası plaj adasıdır, kilometrelerce kumsal plaj mevcuttur.
  • neyehbe  (25.05.14 20:44:52)
uc dort gun once oradaydim, bir gun yeter diyorum venedik icin. mumkunse sabah erken varin, istediginiz gibi fotograflarini cekersiniz. aksam hava kararinca da sonraki duraginiza gecersiniz. su fotografi saat 5.30 sularinda cekmistim: i.imgur.com

oradan kazanacaginiz gunleri gozunuzu kapatip floransa'ya basin.

bu arada akilli telefonunuz varsa tripadvisor venedik'i kurun, o sokaklarda harita ile bile kaybolunabiliyor. telefondan haritalara bakinca en azindan gps ile "aa burdayim simdi" diyorsunuz.
  • fakyoras  (25.05.14 20:46:18 ~ 20:48:02)
1 gün.adalar dahil.hadi en fazlaaa 1.5.2 olursa bayar.bana kalırsa gunu birlik

  • lampetia  (25.05.14 21:02:32)
bir gün bile fazla bence. 4-5 saat yeter

  • pvivn  (25.05.14 21:04:56)
Acikcasi Venedik'te ne yapacaginiza bagli. Eger sadece sokaklarinda dolanip rialto'dan buyuk kanala bakip san marco'yu turlayacaksaniz yeterli.
Ama yok tarihi binalarini, ara sokaklarini, venedigin anarsist yanini, muzelerini gezicem diyorsaniz haritasiz kaybolarak arka sokaklarina dalacaksaniz 1 gun bence yetmez.
Ustelik orda bulunacaginiz tarihte biennale yeni baslamis olacak, kapsaminda bir suru etkinlik olacaktir. Bu sene mimarlik biennali var eger ilginizi cekiyorsa en az 2 gununuzu alir gezmek.

Dedigim gibi ne yapmak istediginize bagli.
  • nwnd  (25.05.14 21:31:45 ~ 21:32:34)
Ben bir hafta kaldim. Hic de sikilmadim. Burano murano, lido adalari gorulmeli mutlaka. 2 gunden azi kurtarmaz

  • ne istedigini bilmeden aglayan cocuk  (25.05.14 23:15:06)
biz 2 güne yakın ayırmıştık, daha ayırsak da olurmuş
(git: venedik Gezilecek Yerler gezmekguzel.com) yazıma göz at istersen

  • sakti1  (31.03.17 16:45:33 ~ 16:47:21)
günübirlik bile yeterli bence. arkadaslarin dedigi gibi adalara falan gitmeyecekseniz -ki bence gerek de yok- sehir icinde 1 günde her yeri gezmis gormus olursunuz.

  • fayfim  (31.03.17 16:48:38)
@sakti1, @fayfim: soru 3 yıl önce sorulmuş. soru sahibi arkadaş herhalde çoktan tatilini yapmıştır :)

  • neyehbe  (31.03.17 18:18:04)
ah sakti beni de yakti :(

  • fayfim  (31.03.17 18:47:47)