Kitap önerisi

Aklımda iki kitap var şu an, biri Blade Runner biri Lord of the Flies.

Mülksüzler, Fahrenheit 451 okudum yakın zamanda. Distopyalara ilgimin arttığını söyleyebilirim ama peş peşe distopya okumak nasıl hissettirir bilemiyorum.

Tüm bunların dışında, mümkünse kısa (kitap okuma alışkanlığımı geri kazanmak istiyorum) ve sürükleyici diğer kitap önerilirinize de açığım, konu kısıtlaması olmadan.

@chonsfe sağ ol :) harfleri de büyüktür umarım.

@darth gogo, grange'den taş meclisi, leyleklerin uçuşu, kızıl nehirler'i okudum epey iyi bir adam ama şu an polisiye çok uzak geldi ya.

@kimosurdu eyvallah, lord of the flies olsun o zaman.

@sayns kürk mantolu madonna'yı okudum. tamam baş ucu kitabım değil ama nolur okuma da değil be abi bence? satranç'ı da okudum. dostoyevski için hazır hissetmiyorum kendimi, hala ağır gelebileceğini düşünüyorum. diğerlerine de bakarım sağ olasın.
  • reavelyn  (23.05.14 21:47:24 ~ 21:48:37)
Barış bıçakçı olabilir. Özellikle bizim büyük çaresizliğimiz.

  • kablelvuku  (23.05.14 21:48:15)
kablelvuku+1

  • homili  (23.05.14 21:59:02)
Lord of the Flies'ı oku. Çok iyi.

  • lesmiserables  (23.05.14 22:01:08)
alper canıgüz,john fante,bukowski vs alışkanlığınızı kazanma açısında iyi olabilir.

  • harry powell  (23.05.14 22:18:22)
blade runner kitap ismi değil. film o.

ya kusura bakmayın yorgunluktan karıştırıp bir de kontrol etmeden yazmışım.

kitabı için (bkz: Do Androids Dream of Electric Sheep?) yazar (bkz: philip k dick)
  • mea maxima culpa  (23.05.14 22:41:16 ~ 22:55:44)
kaplan kaplan
dune
vakıf
merkeze seyahat
bitmeyen savaş
yaşlı adamın savaşı
  • zihuatanejo  (23.05.14 22:45:56 ~ 22:47:53)
neuromancer'ın çevirisi çok dandik,hele 6 45'den çıkanı zulüm, bende ilk basımı da vardı onu da okuyamadım çeviri yüzünden,"matrix avcısı" diye de çevirmişler,onun çevirisini de beğenmiyorlar. Soruya cevap olarak; José Saramago-Körlük,Görmek diyebilirim.

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (23.05.14 22:50:36)
murathan mungan'ın özellikle denemeleri bir solukta okunur (gerçi öyküleri de şahane tabii)

öykü seversen yeni nesil öykücülerden mahir ünsal eriş (iki kitabı var)
yekta kopan da çok güzeldir
cemil kavukçu
  • bir fincan kahve ile film izlemek  (23.05.14 22:56:13 ~ 23:02:58)
Blade Runner, Androidler Elektrikli Koyun Düşler mi adlı kitaptan uyarlanmış. Neuromancer'dan değil. Sallamayalım.

  • Simrug  (23.05.14 22:56:20 ~ 22:57:33)
ahahaha yav karıştırmışız. sonra düzelttik. özür de diledik.

üstüne kahveden adam toplayıp gelip dövecek misiniz :)
  • mea maxima culpa  (23.05.14 23:01:28)
körlük- jose saramago.

  • gerard  (23.05.14 23:30:39)
sahilde kafka - haruki murakami
kelebek - henri charriere
şibumi - trevanian

kısa değiller. ve harikalar.
  • papillon7  (24.05.14 01:07:13)