[]

Yurtdışında ki Berber Bayrakları Ne İşe Yarar?

Yurtdışında berber dükkanlarının önünde genelde sarmal şekilde ABD bayrağı oluyor. Bunun amacı nedir? Yasal olarak bir ifadesi var mı? Yoksa bizde ki gibi ülkemi seviyorum kardeşim modunda mıdır?
 
orta çağa dayanan bir gelenekmiş. dünyada genellikle kırmızı beyaz kullanılırken amerikada kırmızı beyaz mavi kullanıyormuş. kırmızı beyaz da berberlerin diş çektiği zamanlardan kalma kanlı sargı bezlerini temsil ediyormuş.

en.wikipedia.org
  • inheritance  (23.05.14 16:02:18) 
Sadece diş çekimi değil, eskiden cerrahi operasyonları da berberler yaptığı için dışarıda kanlı bezler kurusun diye asılı dururmuş. Ondan öyle kırmızı beyaz kalmış. Amerikalılar da bayraklarının renginden dolayı mavi eklemiş.


  • r_u_h  (23.05.14 16:24:16) 
en.wikipedia.org

antik.eksisozluk.com

ayrıca bunlardan çin deki berberlerde de var yalnız oralarda fuhuş yapılır.
  • illegalstar  (23.05.14 16:47:23 ~ 16:49:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.