helikopterden yangın söndürmek için atılan su insanların üzerine gelse?

yangın söndürme amaçlı olarak helikopterden atılan su, kazara bir bölgedeki insanların üzerine gelse, yani helikopter yangın amaçlı su bıraktığı yükseklikteyken yanlışlıkla plajdaki insanların üzerine su bıraksa ne olur? ölüm, kırılma vs yol açar mı yoksa hiçbir şey olmaz mı?

Ic organlari patlamis bir suru insan olur. Olum bilmiyorum.

  • ibomiu  (22.05.14 20:52:06)
Ağaçlara ne oluyorsa insanlara da o olur bence. Islanırlar yani.

  • otonom  (22.05.14 20:53:59)
Belli bir yükseklikten bıraktığı için su hızlıca limit hıza ulaşıp damlalara ayrılır bence. Yani aşırı şiddetli bir yağmur gibi olur.

  • Haldamir  (22.05.14 20:55:57)
Helıkopter gerektıren yangınlar genelde orman yanını falan oldugundan cevrede ınsan olmuyor yanı. Zaten yangının yanında plajda guneslenen ınsan ne arasın?
Boyle bı kurtarma calısmasında herhalde ınsanlar da dusunuluyodur. Sanmıyorum kı cıddı zarar versın..

  • yemektehamsivar  (22.05.14 20:57:39)
hiç bir şey olmaz. toma suyu bile daha tazyikli daha sert gelir insana. ama birşey olmuyor, görüyorsunuz.

aksi takdirde çok yüksekten boşalan yağmur damlaları herhalde kurşun etkisi yaparlardı.

belki insan kendisi yukarıdan suya düştüğünde beton etkisi yarattığı için bu tür bir ihtimal üzerinde duruyordur.
  • kmtetrfn  (22.05.14 21:01:19)
Orman yangınlarına müdahale sırasında çoğu zaman geliyor zaten. Helikopter suyu kütle halde bırakacak kadar alçaktan uçmuyor. Üstelik ben bundan dolayı ölen ya da yaralanan henüz görmedim.

  • kumlupara  (22.05.14 21:01:46)
Ben arabanin uzerine dusmusunu gordum. Arabanin camlari patlamis tum tavani cokmustu. Koltuklarin seklini almisti. Ustu cukurdu arabanin.

  • ibomiu  (22.05.14 21:03:14)
Yağmur beynimizi delmiyorsa helikopterden bırakılan su hiçbir şey yapmaz. Islatır en fazla.

  • ay nov kung fu  (22.05.14 21:30:46)
ciddi bir şey olmaz, dağılıyor çünkü havada baya. çok yakından gördüm su bırakırken.

  • xenophobe  (22.05.14 23:07:37)