İşten ayrıldım , maaşım yatırılmadı.

Merhaba ,

Bu ayın dokuzunda işten ayrıldım. İşten ayrıldığım gün diğer ofis çalışanlarının maaşlarının hesaplarına yatırıldığını biliyorum.Ancak bugünle birlikte aradan geçen 13 gündür, halen maaşım hesabıma yatırılmadı.

Hukuksal yollara başvursam mı?

Teşekkürler.

Once ara isyerini, derdini onlarla cozmeye calis. Baktin yanasmiyorlar, dersin dava acacam diye, en olmadi acarsin.

  • fortisvita  (22.05.14 20:29:40)
İnsan kaynaklarını arayıp bu durumu sordunuz mu?
Bir de işten ayrılırken "alacak vereceğim yoktur" tarzı bir kağıt imzaladınız mı?

  • innerbliss  (22.05.14 20:30:41)
en yakınınızdaki işkura gidin derdinizi anlatın bi form var o formu doldurun işkur işyerinize ihtar gönderiyor. ödememesi halinde 12 15 bin lira civarında bi ceza yazdığı belirten bi tebliğ.

  • buffy de vampir sayilir  (22.05.14 20:34:21)
@fortistiva
işyerindeki muhasebeci paranın bugün yatırılacağını soylemişti ,ancak bugün de yatırmamışlar.

@innerbliss
"alacak verecek yoktur" kağıda mıydı bilmiyorum ama "iş çıkış belgesi" adı altında maaşımın yazdığı bir kağıdı imzaladım.
  • bouraque  (22.05.14 20:37:04)
maaşlar ayın 9'unda mı yatıyor? eğer öyleyse bir sonraki ayın 9'una kadar bekle. yine yatmadıysa telefon açıp sor. arayıp sormadan dava peşinde koşmak saçma olur.

bir de ibraname imzaladın mı? imzaladıysan üzerinde ne yazıyordu?

eğer yatırıcaz diyerek ayak yapıp yatırmıyorlarsa birkaç kez arayıp sormakta fayda var. hatta bizzat git yüzyüze muhasebeciyle görüş. dava açmak son çare olmalı çünkü adalet sistemimiz malum. o davayı açıp paranı alana kadar burnundan gelir. ne için dava açtığını unutursun. iş hukuki yollara başvurmaya kadar giderse de önce noterden ihtarname çekersin.
  • sir gawain  (22.05.14 20:38:55 ~ 20:43:14)
@sir gawain

kurumsal bir firma olmamasından dolayı sabit tarihleri yok.Ayın ilk haftasından yatırmaya çalışıyorlardı. İbraname imzalamadım.
  • bouraque  (22.05.14 20:50:01)