psikolojik rahatsızlık

Anlattığı olayları sürekli hiç anlatmamış gibi baştan anlatan kimsenin sorunu ne olabilir? Yaşlı da biri -55- son 10 yıldır böyle. Ben de muhabbet olsun diye hiç duymamış gibi dinliyorum.

baska belirtileri var mi? yaptiklarini unutuyor, veya surekli kayboluyor mu? yoksa sadece anlattigi seyleri mi bastan anlatiyor?

  • gerard  (22.05.14 08:40:45)
unutkanlığa artı olarak genelde bu çok konuşan insanlarda oluyor. kime anlattığını unutup tekrarlıyor herkese

  • alaimisema  (22.05.14 08:40:45)
Sürekli anlattığı şeyleri baştan anlatıyor ve durumun bir gram farkında değil.

  • dieselsingle2  (22.05.14 08:44:01)
Bu psikolojik rahatsızlık değil gibi, yaş da yaşlı değil gibi. Genelde 55+'nın rutini gibi bir şey aynı şeyi baştan anlatmak ve her seferinde hiç anlatmamış gibi zevk almak, daha önce anlattığını unutmak ve eğer hatırlatırsan "Hıı, anlatmış mıydım" diye sormak. Gerçi son 10 yıldır böyle imiş, beyni erken yaşlanmış olabilir. 65+'da da kişiye gelene kadar ailenin tüm aynı yaştaki bireylerinin adını sayıp en son doğru kişinin adını tutturma olayları olacak.

Hayır, ben bunu dün niye yaptım kısmı cevapsız.
  • aychovsky  (22.05.14 08:44:16 ~ 08:44:43)
alzheimer gibi sanki. hekime götürdünüz mü?

  • sen git ben geliyorum  (22.05.14 08:49:37)
Uyku sorunu için doktora gidelim hap var çözüm var dedim hapcı mı yapican beni dedi
Sıkıntımız var

  • dieselsingle2  (22.05.14 08:55:45)
psikolojik rahatsızlık değil ki bu. annemde aynısı 2-3 yıldır var. unutkanlık. bide aychovsky dediği gibi anlattığının aynısını zevk aldığı için anlatıyorlar.

  • fuskiyenin oglu  (22.05.14 09:04:01)
Son 10 yildir hayati rutin gecmis. Konusacak bir sey bulamiyor sadece. Bu kadar. Abartmayin hasta degil. Ne anlatsin dusun bakalim? Her gun ayni seyi yapiyorsan ne anlatirsin?

  • ibomiu  (22.05.14 09:20:10)