Staj görüşmesi sakal sorunsalı

Baya büyük bi şirketten staj görüşmesine çağırdılar. Sakallıyım bıyıklıyım. Kesmek de istemiyorum. Sorun yaratır mı?

sakala bıyığa da bağlı, insan kaynaklarına da bağlı açıkçası.

sorun yaratma ihtimali var.
  • m e l t e m  (21.05.14 22:52:15)
İstediğim bi yer değil. Pis de gözükmüyor, berbere düzelttirdim. Seviyorum sakallarımı, kesmek de istemiyorum bi firma için

  • cemlemikonusuyorsun  (21.05.14 22:55:48)
görüşmede söylersin sorun olursa keserim diye. ben kestiydim zamanında olmayan bir iş için. çok üzülmüştüm valla.

  • nodrap  (21.05.14 23:27:57)
bak güzel kardeşim.

sen diyorsun ki, çoook büyük firmada bir staj görüşmesine çağırıldım.
o görüşmeye muhtemelen onlarca kişi çağırılmıştır.

şimdi, ben insan kaynaklarıyım diyelim. benzer vasıflarda onlarca eleman arasında, benim işimi ciddiye alıp sakalını, saçını kesmiş, jilet gibi giyinmiş birini mi tercih ederim? yoksa daha görüşmeye bile saçını sakalını kesmeye zahmet etmemiş bir adamı mı?

elimde aynı niteliklerde iki eleman varsa hangisini tercih ederim?

çocukça davranıyorsunuz.
  • kamera motor  (21.05.14 23:30:05 ~ 23:30:40)
yıl olmuş 2014 hala daha sakal bıyık, yok efendim çeket önü ilikledim ayak ayak üstüne attın git adam gibi seküler bi ülkede işe başla kardeşim sen derim ama el mahkumdur büyük ihtimalle.. o halde sorduğun sorunun cevabı sektöre bağlı.. Ama tecrübeden bildiriyorum üstündeki kıyafetler sakalından saçından önce gelir onu kesinlilkle söyleyebilirim. takım elbise gerektiren bir staj ise öncelikle üstüne tam oturan siyah/lacivert jilet gibi bir takım çekmelisin ayakkabın kemerin birbirine uysun ve kalitesiz durmasın.. sakalı bıyığı dert etme

  • baba131  (21.05.14 23:49:29)
yıl olmuş 2014. haliyle saça sakala takmayan şirketler var. özellikle genel merkezde ve müşteriyle doğrudan ilişkinin söz konusu olmadığı pozisyonlarda pek çok şirket saçı,sakalı uzunmuş takmıyor. istedikleri düzgün görünmesi. onun için de düzelttirdim dedim zaten.

şu son bir-iki yılda çıkan sakal modasından plazalar da nasibini aldı. bu adam sakallı gelmiş bizim işimizi önemsemiyor kafasında ikcılar kaldı mı hala? bu konuya takıntılı, benim gördüğüm ik'cılar fazlasıyla ideolojik yapıya sahip şirketlerde çalışıyorlar. ik'cılar da orduya asker aramadıklarını farkettiler. seni sırf sakallısın diye ekarte edecek bir şirkette - eğer alternatif varsa - çalışma zaten.
  • nodrap  (21.05.14 23:53:07)
Görüşmeden çıkıp sınava yetişmem gerekiyor. Sırt çantamı yanıma almak zorundayım, ne yapayım sizce? Sırt çantasını yani

  • cemlemikonusuyorsun  (22.05.14 00:00:05)