Doktorla Röportaj

Hangi konularda soru sorayım? her türlü öneriye açığım
Doktora şiddet konusu hariç

günde kaç hastaya bakıyon ortalama?

gerçekten hasta olmayıp da gelenlerin sayısı (hastalık hastası)

böyle tiplere plasebo etkisi yaratacak ilaç yazdığın oldu mu?
  • himmet dayi  (21.05.14 21:54:09)
Birine tekme atan birine verilen darp raporu ile ilgili ne düşünüyor?

  • grgn  (21.05.14 21:57:23)
Pek siyasete girmek istemiyorum yoksa sormayı çok isterdim. Meslek etiği ile ilgili sorularda sorayım diyorum ama netleştiremedim yardımlarınızı bekliyorum

  • Eccentric  (21.05.14 22:00:17)
Herhangi bir yanlışlığı gündeme getirmek de siyaset oldu. Vay be.
(Bu arada bu konunun siyasetle falan ilgisi yok. Meslek etiği kapsamındadır ve o hekimin eğitimini aldığı konulardan biri. Kendi alanı yani.)

  • grgn  (21.05.14 22:05:19)
hastalarına yeteri kadar zaman ayırabiliyor musun?
haftada kaç saat çalışıyorsun?
ailene, kendine, hobilerine vakit ayıracak kadar boş zamanın oluyor mu?
zorunlu hizmeti nerede yaptın, kaç kere yaptın, ne zorluklar yaşadın?
günde kaç hastaya bakıyorsun?
ayda kaç nöbet tutuyorsun?
kaç kez icaba geliyorsun?
mesleğinden , çalışma şartlarından memnun musun?
doktor olmasan ne olmak isterdin? (kesin bütün doktorların aklında bir şey vardır)
  • vendorth  (21.05.14 22:05:22)
Surekli hasta insan gormeye psikolojik olarak nasil dayaniyorsunuz?

  • nick konusunda kararsizim  (21.05.14 22:09:46)
E, tamam da doktorlara karsi oyle bir onyargi olusturuldu, o kadar gundeme getirildi ki siyasi bir sey sormamak cok mumkun degil. divit'in sordugu gibi olmasa da meslegin ekonomik getirisini sorabilirsin bence. Yani olsuturulan "doktorlarda bok gibin para var" algisi ne kadar dogru? Ozellikle aile hekimligi uygulamasinda klinigi doktorlar kendileri isletiyorlar. Aile hekimligi uyglamasina geciste doktorlarin karsilastigi sorunlar vs sorulabilir. Mesela ail hekimi olan teyzeme hastanede nobet yazildigini biliyorum ben ki gorev yeri orasi degil sonucta. Yani hastanede aslinda hicbir yetkisi/sifati yok ama boktan bir yasa cikardilar, orada hasta bakip imza atmasi filan bekleniyordu, saka gibi.

  • fortisvita  (21.05.14 22:10:17)
@grgn haklısın, sorabilirim (o konuda bende çok sinirliyim) siyasete kayma olabilitesinin sebebi doktor akp'li olabilir o yüzden

@fortisvita, röportaj yapacağım kişi de aile hekimi.
  • Eccentric  (21.05.14 22:22:07)
hasta ve hekim haklari hakkinda karsilastirmali sorular sorabilirsin, mesela hasta istedigi hekimi secebilir mi, hekim istedigi hastayi secebilir mi, hekimler kendileri hasta olunca sistemi nasil tecrube ediyorlar vs vs

  • mavicorap  (21.05.14 22:44:49)
lan ne çok merak ediyonuz doktorun gelirini. yarınız onu sormuş. yazayım ben size.
aile hekimi = ortalama 6000-6500 falan geçer ayda. ama değişebiliyor çünkü sağlık ocağı giderleri her ay değişebiliyor.
acil doktoru = ortalama 4000-4500
tsm, müdürlük doktoru = 3500-4000
uzman doktor = branşına göre değişmekle birlikte ortalama 6000-7000 de bu adamlar alır. maksimum 8-9 bin alan duydum.

başka adam gibi bişeyler sor. maaş sorma.
  • fayfim  (21.05.14 23:11:29)
aile hekimiyse acillerde nöbet tutmak hakkında ne düşündüğünü sor, sağlık ocağının bütün işleriyle uğraşmaktan doktorluk yapmaya zamanı kalıp kalmadığını sor, aşılama çalışmalarında bütün sorumluluğun doktora yıkılması, ailenin hiçbir sorumluluğu olmaması konusunda ne düşündüğünü sor.

  • fayfim  (21.05.14 23:13:27 ~ 23:14:17)
@fayfim, Maaşı sormam tabiki

  • Eccentric  (21.05.14 23:13:59)