psp vs wii

yeğenime karne hediyesi bu ikisinden birini almayı düşünüyorum ama bir türlü karar veremiyorum. ikisini de daha önce kullanmadım. 12 yaşındaki velet acaba hangisini daha çok sever? sürpriz yapmak istiyorum o yüzden sormuyorum. şimdi psp alırsam kendine özel bir alet olacak ve kesinlikle kardeşiyle hergün çatışma yaşayacaklar. bu yüzden wii alayım diyorum ama 1 wii fiyatına 2 psp alabiliyorum böyle de bir seçeneğim var. çok kararsızım :(

not:
psp: 340TL
wii: 600TL

*******
oylama:
wii:6
psp:0

açık ara wii kazandı :)

para problem değilse wii ile daha çok eğlenir. psp oyunları genelde port ve büyükler için, daha doğrusu çocukların pek oynarken eğlenebilecekleri oyunlar değil (tabi patapon falan vvar elbette, ancak sayıları pek fazla değil, 12 yaşında çocuk hemen tüketir onları). bir de psp'ye versiyon kırdırmak lazım, arada bir güncellemek lazım falan pek uğraşamazlar gibime de geeldi (orijinal oyun alırlar mı bilemiyorum tabi).

bir ortak daha bulup wii alın bence. teyzesiyle ortak olun mesela :)
  • başımıellerimin arasınaalıpdüşündüm  (11.06.09 14:48:57 ~ 15:04:28)
babasıyla ortak alacağım zaten. kırdırmak sorun değil khalkedon hallediyor onları :)

  • flame of feanor  (11.06.09 14:58:41)
oyum wii'den yana ama 600 lira çok para. wiikey'li wii'yi tahtakele'den 350-400'e alabilmeniz lazım.

  • kafa radyo  (11.06.09 16:04:18)
tabi ki de wii. muhakkak wii. her daim wii.

  • projektor kumandasindaki kirmizi tus  (11.06.09 17:00:23)
wii satıyorum bu arada. 600 liraya 2 kişilik komple set halinde. duyurudan bakabilirsiniz.

  • darknum  (11.06.09 17:07:57)
para vermişken wii al bence.

  • karacoğlan der ki  (11.06.09 17:10:12)
wii rulez ! ozellikle bir star wars force unleashed, bir guitar hero oynama imkani varken...

  • polifonik osuruk  (11.06.09 18:54:23)
wii al derim, çocuk hoplasın zıplasın biraz enerji harcar. az miktarda da olsa ek fayda.

  • rygard  (11.06.09 21:02:55)