9 Ay Önceki Köfteyi Yedim. Pişmanım

Dün akşam teyzem yazlık evden bişey almamı söyledi. Gece vardım, Yaklaşık 10 aydır kimse uğramamış oraya.

Buzdolabını açtım buzluk olmayan kısımda 9 ay önce pişirilip paketlenmiş köfteyi gördüm. Açtım 1 tane attım ağzıma fena gelmedi o açlıkla, sonra hepsini yedim.

eve döndüğümde teyzeme dolaptaki köfteyi sordum. Geçen eylül-ekim gibi yapıp unutmuş.

pişmanım. ölür müyüm?

Bünyen zayıf mı bu tarz şeylere, en kötü miden bozulur, alışık değilsen bir doktora git.

  • redeath  (21.05.14 15:52:57)
eğer en ufak bir rahatsızlık hissedersen hemen git doktora. yakınlarına da söyle seni arada yoklasınlar.

  • innerbliss  (21.05.14 15:54:43)
Lezzetinde sikinti olmadiysa O kofteler fosillesmistir birsey olmaz. Fosillesmese kufe mantara yenik duserlerdi isirdigin gibi olurdun zaten.

  • sos fistik olsun mu  (21.05.14 15:54:52)
babaaaa diye kollarına atlamadıysa köfteler afiyet olsun. pis boğazmışsın hakkaten

  • fukka  (21.05.14 16:03:40)
Senin bu kofteyi yemen bir yana, 10 aydir onun dolapta form ve tat degisikligine ugramadan duruyor olmasi sok etti.

Sacmasapan bi' olay.
  • mavi istiridye  (21.05.14 16:13:20)
Pişmiş et buzdolabında en fazla 1 hafta kalır, o köftenin içindekileri merak ettim.

malum mc donalds dan alınan yemekler senelerce açıkta bozulmadan taşlaşıp kalıyor
  • mea maxima culpa  (21.05.14 16:47:35)
bir şey olmaz ya elektrik falan kesilmediyse.

  • mr fusion  (21.05.14 16:53:08)
en fazla mideni bozar iki tarafli kusar sicarsin. bozulmus yiyecekte yasayan bakterilerden veya o tip bir virusten kaparsin en fazla. kuf falan olsa zaten gorurdun. ayrica bu tip hastaliklar bir gun icinde cikiyor, simdiye birsey olmadiysa sende acayip sans varmis.

  • beriberi  (21.05.14 17:49:46)
beriberi +1

  • dawn of a new day  (21.05.14 23:37:07)