[]

Demir islerinden yanlis kaynak yapilirsa

selam,

bir yazi yaziyorum da kullandigim terimin dogru olmasi gerekiyor.

demir kaynak islerinde yanlis bir yere kaynak atildigi zaman taslama yapan aletle bu kaynagi kirabiliyorlardi (yanlis hatirlamiyorsam). boyle ucunda yuvarlak bir sey donen bir alet iste. bu islem taslama olmuyor ama, degil mi? ne oluyor bu yanlis yapilan kaynagi bu tip bir aletle kirma islemine? bir de bu isi yapan aletin adi ne oluyor?

tesekkurler

 
Spiral değil mi bahsettiğiniz? Uçları kesilecek malzemeye göre değişiyor. Yanlış kaynak yapınca da spiralle kesiyorlar işte? :/


  • ay nov kung fu  (20.05.14 19:14:42) 
heh evet spiral galiba.

taslama da onla yapilmiyor mu? taslama makinasi da denmiyor muydu ona?
  • gerard  (20.05.14 19:20:36) 
taslama makinesi. spiral olan bir tur taslama makinesi oluyor zaten. islem kesme olarak adlandirilabilir. taslama farkli bir olay.
ayrica o tur istisnai bir kesmenin literaturde bir adlandirilmasi yok.

edit: spiral olan bir tur taslama makinesi degil bir tur tas olacak. yanlis yazmisim. @kung fu'nun dedigi gibi uclari degisen bir makine o.
  • bohr atom modeli  (20.05.14 19:28:03 ~ 19:32:04) 
Piyasa da fleks diye de geçer.


  • karsinin aksisi  (20.05.14 19:32:30) 
Spiral genellemesi yapilir. Takilan her sey spiral oldugundan dolayi.

Takilan kafa kalin/telli birseyse taslama olur.. yeri zimpara olur

Spiral ile hata duzeltilir. Hataya gore kesme/taslama yapar.
  • ibomiu  (20.05.14 19:43:14) 
spiral,el taşlama,fleks gibi çeşitli isimlerle biliniyor, ben olsam spiral yazardım

okuyunca aklıma geldi, izmirli arkadaşlar buna canavar diyordu
  • azizakin  (20.05.14 20:13:35) 
ufak tefek işler için www.hirdavat20.com böyle bir taşlama cihazı iş görür mü


  • ahtingir  (05.11.22 11:53:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.