Şu anda var olan en başarılı turkce textospeech(tts) hangisi?

google un türkce cevirisinde kullandıgı iyi gibi ama daha iyileri var mıdır? mesela acapela-group un ki var(ipek) ama google bazı yerleri daha iyi okuyo gibi. ivona gibileri de var.

jaws - nuance

  • ben smyrna  (18.05.14 13:41:41)
@ben smyrna baktim da dil konusunda bi aciklama göremedim galiba ingilizce tek dili. ayrıca screenreader degil de text i ver turkce ses dosyasını alma seklinde arıyorum.

  • sylow  (18.05.14 13:54:23)
biliyorum bunu diyeceğinİ :)
jaws screen reader ama mesela bi word dosyası açıp okutabilrsin. bi de türkçe eklentisi var. güzel okuyor.
nuance ise türkçe okuyor ama türkçeyi (speech to text) tanımıyor. nuance'ın telefonlar için (ilginç şekilde sadece nokia için) güzel uygulaması var. görme engelliler çok kullanıyor.
  • ben smyrna  (18.05.14 15:18:46)
tamam o vakit onu da deniyim. bu arada ivona un bu kadar iyi oldugunu bilmiyodum. karsilastirirsan :) www.ivona.com

  • sylow  (19.05.14 00:16:29 ~ 00:16:41)