Led'de mkv

Büyük hevesle mkv film indirdim ama led tv'de izlemeye kalktığımda ses gelmedi. Şimdi bi program indirdim yaklaşık 5 gblık filmi mkv'den mp4'e dönüştürmeye çalışıyorum bilgisayarda. İşe yarar mı? İzlemenin başka yolu var mı?

yarar

  • jamswety  (18.05.14 01:18:00)
hiç uğraşma. pc'yi tv ye bağla, çözünürlüğünü full hd ye ayarla. rahat rahat izle. bir heves her özellikli smart tv aldım. şimdi smart tv'nin tuşunu unuttum, tv ye nereden usb bağlandığını da.

  • kutukcu  (18.05.14 02:13:33)
mp4 formatı da aynı ses formatını içeriyorsa gene ses gelmeyebilir. tam hatırlamıyorum ama lg bazı modellerde dts ses formatı ile ilgili sıkıntı olabiliyordu. tvnin desteklediği formatta sesle videoyu ayırıp yeniden ripleme süreci film zevkinin içine etmek için yeterli işkence.
en temizi pcyi tv ye bağlayıp izlemek.

  • muslum tangoze  (18.05.14 03:36:11 ~ 03:36:31)
denetim masasındaki sesten hdmi' ı varsayılan yaptın mı ? sorun sadece mkv dosyaların sesinde mi ?

  • vadrigar  (18.05.14 04:31:32)
Televizyon dts çözmüyor olabilir gibi geldi.

  • sutlu nescafe  (18.05.14 07:56:12)
benim netbook var o da 1080p filmi kaldırmıyor. bir de netbook tv'ye nasıl bağlanır? tv lg.

  • electra kompleksi  (18.05.14 13:14:19)
Hdmi kablosuyla baglanır bis.bitenekadar.net
hdmi girişi: img530.imageshack.us
hdmi yoksa bilgisayarda vga ile baglarsın: www.uydutvhaber.net
Bunlar tvnin arkasında oluyor. Ayrıca lg'nin sitesinde tv modelinin guncellemelerine bir bak. Bizimkinde (philips) altyazı destegi yoktu mesela, sonradan driver paketi cıkardılar, yukledim oyle geldi.
Media playerlar aklında olsun yine de.
  • buhebu  (18.05.14 16:55:22)