ödevime yardımcı bir bilgisayar programı tavsiyesi

bir final projem var. 5 kişi bir dergi çıkaracağız. yazılarımız, resimlerimiz tamam ama ben hangi program ile bunları dergi haline getirebilirim? işte kapak tasarımı, sayfa tasarımı gibi. çok orijinal işler yapabileceğimden değil de, dergiye cidden benzesin istiyorum. internetten indirebileceğim bir programa ihtiyacım var üstelik bilgisayar cahiliyim kolay anlaşılabilir olsun.
program önereceklere sonrasında bol bol danışacağım muhtemelen. "bu nasıl oluyor?" , "şunu nasıl yapacağım?" gibi.
çok teşekkür ederim şimdiden.
tikler sabaha kalacak, iyi geceler diliyorum.

indesing bu işe yarıyor bldiğim kadarıyla. Ama bana bişi sorma programı kullanmadım :)

  • Godless  (17.05.14 23:48:47)
  • redlabel  (17.05.14 23:50:51 ~ 23:51:24)
Godless, indesing değil indesign o programın adı.
ben olsam illustrator kullanırdım bu iş için.
bedava indirmek istiyorsan da açık kaynak vektörel çizim programı "inkscape" kullanabilirsiniz.
  • safepassage  (17.05.14 23:52:23)
indesign ile filan yapamazsınız. yani bilgisayar cahiliyim diyen bir kişi onu öğrenip de tasarım haline sokamaz iki günde.
ben microsoft office ile gelen bişi vardı unuttum adını... publisher olması lazım. onu öneriyoum.. şablon üzerinden gidersiniz.

  • ben smyrna  (18.05.14 00:25:47)