stüdyo dairede yaşayan var mı? (30-40m2 civarı)

nasıl bir his? geniş evden geçince alışıyor mu insan zamanla?

ya boyuttan ziyade tek mekan olması sıkıntı eve bir kişi daha gelince kilitleniyor ev, hiç özel alan kalmıyor.

edit: eskiden kalıyordum bir sene sonra 2+1e geçtim. hiç gerek yok bence stüdyoya en azından 1+1 olmalı ev, hani o da evinde yatıya gelen (yanında yatmayan) az oluyorsa...
  • loralynn  (17.05.14 22:55:20 ~ 23:01:55)
ben yaşadım 40 m2 idi çok da seviyordum. ideal bence.
şimdiki evim 125m2 ama ben oda oda gezmiyorum sonuçta salonu ardiye yaptım... minimal takılmayı seviyorum bence tek kişi için 125m2 israf :(

  • niye ama  (17.05.14 23:04:05)
4 odali her odasinin bir salon buyuklugunde olan bir evde senelerce yasadiktan sonra sehir disina yurtdisina cikip 8 metre karelik odada yasiyorsa ogrenciler ona da alisilir. :)

buyuk ev cok sikinti hic gerek yok temizligi ayri dert isitmasi sogutmasi ayri dert. hic gerek yok.
  • babamasoliimbananickaldirsin  (17.05.14 23:05:13)
1+1 modern 45m2

kiz arkadasimla kaliyorum, bir 3. kisi misafir olarak bile aslinda zor. iki kisi icin tam ideal ama elbette kocaman aile evinde yasamak bir baska. yine de gencken guzel.

istanbulda yasarken 2+1 evim vardi, arkadaslar falan gelince guzel oluyordu, tek basima yasiyordum. su an yasadigim sehirde istanbuldaki kiranin 2 katini tek kisi olarak oduyorum neredeyse.
  • no christ requires  (17.05.14 23:21:07 ~ 23:22:36)
Daha önce 80 metre karenin üstünde evlerde kalmıştım hep. 2 yıl kadar 1 oda 1 salon 50 metre kare civarı bir ev kaldım, gayet ideal bir boyuttu. Son 1 yıldır kız arkadaşımla 20 m2 de yaşıyoruz. Eşyaları koyacak yer olmadığından bazen sinirimiz çok bozuluyor ama çoğu zaman epey mutluyuz. her türlü yaşanır yani.

  • perkele  (17.05.14 23:43:24)
elbette alışıyorsun. ama biraz da yaşla ilgisi var gibi. gençsen gayet iyi de, orta yaşlarda isen biraz daha zor olabilir.

100 m2'de 10 yıldan sonra 55 m2'ye geçtim. burada 3 yıl oturdum. ilk zamanlar iyiydi de, belki benim de verimli kullanamayışımın etkisiyle son zamanlarda iyice bunaltmıştı. ki 55 m2, 1+1'ler için saray gibidir.

sonrasında yeni ev ararken 100 m2 bile az geliyordu. öyle bunalmıştım ki gittim 155 m2 ev tuttum. şimdi odadan banyoya 2-3 kez yürüdüğümde spor yapmışım gibi oluyor.
  • puc  (17.05.14 23:45:40)
ogrenci olarak yurtdisina cikinca mustakil evden 1+1 35m2lik eve gecmis oldum. cok sirin bence, ben cok seviyorum. tek basinaysan problem olmuyor, duzenini oturtunca alisiyor insan. arada sevgilim gelip kaliyor bir haftaligina falan onda da idare ediyoruz. ama surekli 2 kisi bu evde yasanmaz o ayri.

  • gerard  (17.05.14 23:52:33)
eğer teksen hiç bir sorun olmuyor hatta temizlik v.s dertlerin o kadar düşüyor ki iyi ki taşındım diyorsun.

  • exodia  (18.05.14 00:21:39)