soma sonrası tatile çıkacak olmak

aylardır 4 gözle yıllık iznimi bekliyordum. bu tatil için hevesli ve sevinçliydim; ama soma'dan sonra tüm hevesim, şevkim, beklentim öldü. dolu odaları, yatakları, sofraları bir kişi eksilen yüzlerce fukara ailenin yaşadığı yıkım'ı düşününce çok kötü oluyorum. hevesi geri kazanmamak için kendimi de tutuyorum, yas tutanlara ayıp olur diye. ne yapmalı? bi yol gösterin.

bence biraz bekle kendini iyi hissedene kadar. hem kendine hem de acı çekenlere saygısızlık olmamış olur. aksini yaparsan da olmaz belki ama hep aklına gelip keyfini kaçırabilir. kafan rahat olmalısın tatilde.

  • himmet dayi  (16.05.14 23:22:30)
vicdan rahatlatmamizi mi bekliyorsun? icinden ne geliyorsa onu yap.

  • Golgi  (16.05.14 23:23:43)
Tatil parasını yardıma bağışla. İlla ki soma olmasına gerek yok. Unutulmuş yardım kampanyaları var.

  • orhan tv  (16.05.14 23:25:35)
Hepimiz cok cok uzulduk ama hayat devam ediyor, her gun binlerce insan zaten oluyor ama biz hic farkinda olmadan tatilimizi, eglencemizi yapiyoruz. Su olayda vicdan azabi duymasi gereken bir kisi var oda siz degilsiniz. Bence yapin tatilinizi keyfinizce

  • cometome  (16.05.14 23:26:17)
yapacak bişi yok. yap tatilini.

  • ben smyrna  (16.05.14 23:39:43)
@orhan tv +1

  • kumlupara  (16.05.14 23:41:52)
tatil yaparak ya da herhangi bir sekilde hayata devam etmek kimseye saygisizlik degil bence, vicdaninin rahat olmamasi gereken bir durumda degilsin. ama kendi kafan rahat degilken, icin sizlarken tatil falan yalan olabilir tabi. ha belki kafan dagilir, daha iyi hissedersin bilmiyorum. ben olsam ertelerdim sanirim. elim bosaldigi anda kulagimda cigliklar yankilanmaya basliyor cunku. nasil iyi hissedeceksen oyle yap.

  • mayaa  (17.05.14 00:25:44)