Hukukçu Arkadaşlar, Facebook'dan Küfüre Dava Açılabilir mi?

Bir arkadaşıma (valla bi arkadaş) FaceBook'da çok ağır küfürler edilmiş.
Küfür edene tazminat davası açılıp ceza verdirtilebilir mi? Adı Soyadı belli kişinin.

açılır. şu anki yasaya göre hacklenmiş filan olmoor. ama şu var. hackleniş olması ile ilgili uzun zamandır mevcut bir delili varsa ve gerçekten hacklanmiş ise o azman bişşi olmaz tabi.

bu arada önce ceza davası açılır.onu kazanınca ayrıca tazminat davası açılır.
  • ben smyrna  (16.05.14 18:20:27)
ceza olarak ne verilir?
tazminat olarak ne kadar alınabilir?

  • titiraprap  (16.05.14 18:23:16)
ceza 90 gün hapis. o da paraya çevrilir. daha önce suç işlemedi ise hükmün açıklanması geri bırakılır (5 yıl)
bir kaç bin tl. avukatın becerikli ise 5-10000

  • ben smyrna  (16.05.14 20:13:49)
Böyle bir davayı avukatlar ücret almadan alır mı? Demek istediğim ücreti kazanılacak tazminattan almak üzere anlaşılabilir mi?

  • titiraprap  (16.05.14 20:42:02)
hayır.

  • ben smyrna  (17.05.14 01:23:26)
Sen de bana küfretmiştin, hatırlarsan... Ne oldu, arkadaşına olunca dava falan?

  • helios  (09.07.14 02:22:41)