Soma madeninde 157 ölü

www.posta.com.tr

Rakam gerçekten korkunç. Doğru mudu? Doğruysa resmen katliam bu

148 görmüştüm en son, bilmiyorum 157 mi. belki daha bile fazla.. resmeni falan yok katliam zaten. Allah kahretsin

  • mayaa  (14.05.14 00:07:18)
17 ölü 200 mahsur diyor Allah hepimizin yardımcısı olsun.

www.haberler.com

Edit:Haber saatine dikkat etmemiştim Malesef ölü sayısı artmış :(
  • basond  (14.05.14 00:08:08 ~ 00:11:05)
mühendislikten anlamam ama 1500 metre aşağıdaki insanları yukarıya çıkarmak kolay bir şey olmasa gerek hele hele bizim ülkede

  • gokhanbulut  (14.05.14 00:09:54)
susuyorum. konusamiyorum ben. kan agliyorum. siz de susun. susun ki icinizde kiyametler kopsun. O kadar insan hayatini kaybetti. Aileleri, cocuklari. Hesabi sorulur elbet ama gereken sey suur.

nasıl doğmakla başlarsa ölüm
ölmekle başlar öyle hayat
bil ki dünyayı sarsan sıçramalar
birikmiş şuurlarla gelir
  • bedbed  (14.05.14 00:11:15)
Çok üzgünüm. Umarım daha fazla can kaybı yaşanmaz. Çok basit önlemlerle önüne geçilebilirdi. Hayat çok ucuz bu ülkede. Yazık.

  • [silinmiş]  (14.05.14 00:15:52)
157 değil de 1 olsa ne değişir? o 1 kişinin kendi ailenden olduğunu düşünsen..

hala rakamlara takılan o kafanıza acıyorum.
  • emiter  (14.05.14 00:18:04)
@emiter neyin peşindesin? millet acı çekerken garip bir romantizmle insanları eleştirmeye çalışan aklına acı sen, şu durumda bunu söyleyebiliyorsan.

  • mayaa  (14.05.14 00:21:24)
Doğru hocam,ailem ve arkadaşlarım somada. Ölü sayısının artması bekleniyormuş.

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (14.05.14 00:24:05)
Şimdi de bu çıktı, birileri hep bir ağızdan rakamların pek önemli olmadığını söylemeye başladı. Ölü sayısı 1 de olsa 157'de olsa aynıymış, rakam söylemek gereksizmiş. Bir kazada 1 kişi ölse bile daha fazla ölü sayısının artmamasını istersin , 157 aile demek, 157 ocak....İnanıyorum hala bu pişkinliğe, biri çıkmış tv'ye dalga geçer gibi ben size sayı veremem diyor. Daha neler yazıcam da susuyorum şimdilik....

  • Lola90  (14.05.14 00:31:40)
Katliam, eksiği değil. İşçi ölümlerinde Avrupa'da 1., dünyada 3. sıraya oturmuşuz; hala kader, hala "ne tatlı öldüler", hala "ölümlerin en güzeli oldu".

  • aychovsky  (14.05.14 00:40:05)
Asıl acı olan bu üzücü olayın üzerinden bile siyaset yapılması. Kaza bu lan adı üstünde. Ben parti tutmam lakin şu an CHP olsaydı MHP olsaydı bu kaza olmayacak mıydı? Ya da CHP olsa, şu an hükümeti taşlayanlar ne bok yazacaklardı çok merak ediyorum.

  • sevgili sen masada değil yatakta güzelsin  (14.05.14 00:47:33)
Nolmus boyle. Duyuru olmasa ogrenecegim yok. Tuh.. icerigi okuyamadim ama ihmal dolu bir olum olduguna eminim.

  • ibomiu  (14.05.14 00:48:04)
@sevgili sen masada değil yatakta güzelsin
Olayın kendisi siyasi olduğu için siyasi şeyler tartışıyoruzdur. Tam da şu nedenle siyasi olabilir.
www.radikal.com.tr

AKP'sinde, CHP'sinde değilim. İşçi sağlığı ve güvenliği kimin yetkisindedir, cevap kimse sorumlu o. O an kim iktidarsa. 157 kişi için kimi suçlayacaktım.
  • aychovsky  (14.05.14 00:52:35 ~ 01:12:55)
haberlerde 200-300 mahsur diyordu 157 gene iyimser bir tahmin sabaha kadar +200 olur.

karbonmonoksit tatlı bir ölümdür diyen adamın lafını cımbızlayıp günay keçisi yaptılar maden kazası adamın sucu sanki.
  • mrthany  (14.05.14 00:52:48 ~ 00:55:40)
@sevgili yatakta güzelsin, kısmen haklısın evet bunun "siyaset malzemesi" olarak kullanılmaması gerekir ama bunun sorumlusu birinci elden mevcut hükümettir. AKP'yi hiç sevmiyorum, eleştirmek için fazladan bir sebep verdiler bana. ama şu an bunun sorumluluğu CHP'de olsaydı, aynı şekilde, sevsem dahi onları da bu sebepten eleştirecektim.

şu faciaya "alt tarafı kaza" diyebildiysen zaten diyecek pek bir şey yok sana, AKP'li de olsan MHP'li de olsan yazık.
  • pescador  (14.05.14 00:54:19)
canlı yayın veren kanal yok mu arkadaşlar?

  • killerbee  (14.05.14 01:00:33)
halk tv canlı yayın yapıyor.

  • kuzey li  (14.05.14 01:15:07)
yıllardır haber izlemiyorum izlememeye çalışıyorum ama tesadüfen tvye denk geldim yok tayyibin çıldırması yok maden felaketi yani sadece şu ikisi ülkede ayaklanma çıkarmaya yeterken nasıl uyuyor millet hayret ediyorum.

  • WrAiTh  (14.05.14 01:44:58)
500 kişi ölür orda, net. aksini iddia edecek tabii ki devlet. çok düşük bir ihtimal açıklamaya cesaret etmeleri.

  • ozzpwnz  (14.05.14 02:04:55)