dünya kupası turist seyirci tahmini

Sizce bu dünya kupası için brezilya'ya ortalama kaç bin/milyon yabancı seyirci gider?

Futbolla ilgisi olmayanlar için belirteyim, 4 yılda bir gerçeklesen bir organizasyon. Büyüklüğü tartışılmaz zaten, adı üstünde dünya kupası. Bu sene ev sahibi Brezilya.

Yaklaşık 500-600bin.

www.csmonitor.com
  • cakabo  (13.05.14 14:38:56)
@cakabo
İyi ki tahmin sordum, hemen yapıştırmışsın kaynağı:) Ben de onu gördüğüm için sordum zaten. Az değil mi ya? Görmeden önce tahmin et deselerdi, 1.5-2 milyon derdim şahsen.

  • sevgili sen masada değil yatakta güzelsin  (13.05.14 14:45:34)
benim tahminim 700 bin cıvarıydı. çünkü avrupa'ya uzak olduğu için.

  • gece lampulu  (13.05.14 14:52:27)
abi naptin, stadyumlar kac kisilik sanki? 2 milyon turist gelecek olsa breziller sokaklara dokulmezdi herhalde parayi statlara harcadin kalles rousseff diye.

  • pescador  (13.05.14 14:52:45)
Kupada 64 maç yapılıyor. Statlara da ortalama 50bin kişilik desen maksimum 3.000.000 seyirci yapar.

Organizasyonun büyüklüğü sebebiyle bir giden tek maçla yetinmez, ortalamada 2.5 maç izlediğini varsayalım, kaldı 1.200.000 tekil kişi. Bunların da yarısı yerli halk olsa kaldı 600.000 turist.
  • cakabo  (13.05.14 14:59:32)
Bildiğim kadarıyla Dünya kupalarından kar elde edebilen tek ülke organizasyonu 1994 dünya kupası.bu turnuvanın özelliği ise en fazla seyirci rekoruna sahip olması.Brezilya maksimum 600000 diyorum. Coğrafi konumu, turnuva öncesi yaşananları dikkate alarak

  • murtiii  (25.06.14 18:44:02)