[]

saç çıkaran şampuan?

Hani şu minoxil olayları var ya, fısfıs stayla, kafaya sıktı mı saç çıkaran, kullanmayı bıraktığında çıkan saçları döken.

Bunun şampuan versiyonu var mı? 10 liralık dandik şampuanları kastetmiyorum. Kullanım da memnun olan varsa marka model tavsiyesi alayım piliz


 
rogaine vardi. basarili. ne oldu sonra bilmiyorum.


  • gel gel sarisinim sag yap gel  (13.05.14 12:51:54) 
Bana kalırsa şampuanın saç çıkaranı olmaz, en azından şimdilik.Anca dökülmeyi önler ya da yavaşlatır.Yoksa bu kadar büyük bir pazar varken saç çıkaran bir şampuan yapılmış olsaydı eminim çoktan fenomen ürün olmuştu.

Kel değilim ama saçlarım seyrek ve dökülüyor.O yüzden biraz araştırdım ve genetikse saç ektirmekten başka yapabileceğin bir şey yok.Onunda türlü türlü yöntemleri var.

Dökülmeyi önleme bakımından Zigavus sarımsak özlü şampuanı ve Prozinc denilen bir şampuanı öneriyorlar.Onun dışında SLS içermeyen şampuanlar da galiba az buçuk işe yarıyormuş.SLS'i biraz araştır zaten piyasa şampuanı kullanmazsın herhalde.
  • Evocati  (13.05.14 12:56:20) 
bioxcin forte kullanıyorum yaklaşık 1 senedir, çok çok yeni saçlar çıkardığını söyleyemem ama dökülmeyi oldukça azalttı bende. Sadece biraz sertleştiriyor saçları, krem kullanıyorum onun için de


  • alaimisema  (13.05.14 14:52:52) 
aksine sac cikaran sampuanlar var. minoxidil iceriyorlar. ama bunun icin sac hucrelerinizin hala canli olmasi lazim. o zaman ise yariyor. sac cikmasi sonucta canli bir hucre gerektiriyor. sac dokulmesinin ilk asamalarinda buyuk ihtimalle sacinizi dokulmekten kurtarip sikligini arttirabilir.

rogaine ben kullandim. ilk ay icinde dokulme buyuk ihtimalle durdu. 3-4 ay icinde de yeni saclar cikmaya basladi.

tabii sac dokulmenizin temeli de onemli. doktora da gidebilirsiniz. yardimci oluyorlar. ama topikal olmayan ilaclarin yan etkileri muazzam. pek tavsiye etmiyorum.
  • gel gel sarisinim sag yap gel  (13.05.14 15:14:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.