geleneksel tıraşa geçiş

evet bundan kelli tıraşı eski usul ile olmaya karar verdim, işi bilen arkadaşlara sorularım olacak:

1-sabunumuz arko tıraş sabunu, fırçamız da porsuk kılından olacak, bunları biliyorum. peki tıraş sonrası cildi rahatlatmak için ne kullanıyoruz.

2-bıçak olarak bi süre daha mach3'e devam edicem ama sonrasında ecnebilerin "safety razor" dedikleri modele geçicem, yalnız bunlar gördüğüm kadarıyla bizim alışveriş sitelerinde falan satılmıyor, hep ebay linkleri çıkıyor, nereden bulabilirim bu aleti.

3-eski usul tıraş adabının mutlaka başka incelikleri vardır, onlara da değiniverir misiniz?

teşekkürler.

Ne kadar eski?

  • vfgerty  (13.05.14 12:19:37)
Eski usul diyon usturadan hiç bahsetmiyon. Ustura candır.

  • sevgili sen masada değil yatakta güzelsin  (13.05.14 12:21:52)
banyodan sonra ol tıraşı. banyoda sakal, cilt bi rahatlıyor yumuşuyor.

  • ykyt  (13.05.14 12:22:36)
çık semt pazarına bulursun o safety razor dediğin şeyi 3-5 lira bir şey. geçenlerde 2 tane aldım. dersen ki iyi bir şey olsun merkur marka aletlere bak derim.

  • forbidden archangel  (13.05.14 12:35:07)
1- arko başlangıç için yeter lakin durum el veriyorsa çok daha üst seviye sabunlar var, bunlardan tavsiye ederim. (geo f. trumper, tabac, proraso, tobs, dr. harris, pennhaligon' s ilk aklıma gelenler.) fırça için de porsuk kılları çok çeşitlidir. kılın porsuğun neresinden elde edildiğinden tutun, fırça şekli, yoğunluğu, kıl uzunluğu büyük etkenlerdir. bütçe ve arayışınız konusunda ayrıntılı bilgi verirseniz ona göre öneri yapalım. tıraş sonrası yurt içinde bulunan nivea ürünleri başlangıç için iş görür, yurtdışı girişinde yasak var şu anda. yine benim önerim yurtiçinde old spice olacaktır, iyi bakım yapar. l' occitane cade yine hem sabun hem tıraş sonrası için güzel ürünlerden.

2.kartuş dediğinizde gelenekselden uzaklaşmış oluyorsunuz aslında. ıslak tıraş oluyor yalnızca. geleneksel tıraşa geçenler, bundan memnun kalmayıp dönenler oluyor. yahut eskiyi sevenlerden çıkıyor. ben makine kullanmıyorum lakin çevremdeki tecrübelerime dayanarak merkür progress alırsanız ömürlük olacaktır (buna inanmayın çok çeşidiniz olacak ileride). bu makine saldırganlık derecesi ayarlı bir makine, istediğiniz gibi sert yahut yumuşak tıraş olmanıza olanak sağlıyor. gifts&care, executive-shaving, traditionalshaving, shaving.ie ve connaughtshaving sitelerinden hangisi ucuzza geliyorsa alabilirsiniz. bir de eminönü impa ticaret çeşitli ürünler getiriyor, oraya da bir sorun derim. yine birçok yerde (metro marketler dahil) wilkinson sword classic aletini 10-12 lira arasına alırsınız. eliniz alışana kadar hatta sonrası için bile yeterlidir.

3. yukarıdakileri bir netleştirin, sonra istediğiniz soruları yine buradan yahut özel mesajdan sorarsanız yardımcı olmaya çalışırım.
  • ohtararan  (13.05.14 12:36:40 ~ 12:38:49)
  • henry gale  (13.05.14 12:55:12)