eeose kullanan var mı?

kirpikler ile ilgili yorumları okudum, baya olumlu şeyler yazıyor. ancak zararlı bir yanı var mı, burada uzman olanlar varsa görüşlerini almak istedim.

www.eeose.com

Nadire İçkale,uzun zaman evvel Ayşe Arman'ın pazar söyleşisinde okumuştum isim vermeden galiba bu üründen söz etti..Bu ürün süreklilik arz ediyor kullandığın sürece etkisini gösteriyor buda dip not olsun...

  • pembeturk  (13.05.14 11:05:07)
+1 pembeturk
böyle ürünler genelde kullanıldığı müddetçe etkiler. misal minoxil var bunun saç için olan versiyonu diyebiliriz. erkek arkadaşım 4-5 ay kullandı, her şey iyi, harika. bıraktığında zamanla sonradan çıkan saçlar yeniden cansızlaştı ve döküldü.
içeriğindeki bölünmeyi indükleyen madde sürekli olarak takviye edilmediği sürece vücudun tepkisi devamlı olmuyor.
bir de ürünün etkinliğinin denendiği bilimsel yayınlar vardır belki, incelemek lazım. ben bu tür proliferasyonu tetikleyen maddelerin bir müddet sonra kanserojen (ilgili hücre tipi için, genel değil. misal saç kökü bu örnek için) olabileceği, yahut dokuda uzun dönemde daha belirgin kellik yapabileceği endişesi taşıyorum. genelde uzun süreli etkileri denenmeden piyasaya sürülüyor bu tür ürünler. oral yolla da alınmadığından-topikal uygulandığından ilgili bakanlık ya da kurumlar çok üzerinde durmuyor olabilir.
yalnız bunlar şahsi düşüncelerim, doğru olduğunun bir kanıtı yok, belirtmek isterim.
kimyasal uygulamalardan ziyade bitkisel takviyeler(yağlar?), ya da bunlarla birlikte bitkisel yağların kullanımı ve sonrasında yağ kullanımına devam etmek belki daha iyi olabilir.
  • shubulubapshubaptishaluva  (13.05.14 11:32:59)
aslında sitede bilimsel araştırmalara da yer verilmiş ancak ben konuya hakim olmadığım için yorum yapamıyorum. www.eeose.com

  • dessy  (13.05.14 11:36:18)
bakın mesela bu çalışma bir poster sunumu, makale değil:
www.eeose.com
burada hücre kültüründe yapılmış çalışma ve ilk aşamasında 2 saat boyunca hücre canlılığına etkisi, sonrasında da 9 günlük uzamaya etkisi üzerine çalışma yapılmış.

şu da özellikle bu ürüne ait:
www.eeose.com
burada da gözü ve göz kapağını nasıl etkilediğini, kuruluğa ya da tahrişe neden olup olmadığını açıklamaya çalışmışlar.
şurada farelerde farklı üzüm çekirdeği özütlerinin kıl uzamasını hızlandırmasıyla ilgili bir çalışma var: (o kirpik ürününde bu çekirdekler var mı?
www.eeose.com

şurada da yine hücre seviyesinde kıl köklerinin güçlenmesiyle ilgili çalışmışlar. bence hayvanlarda başarıya ulaşsalar hiç durmaz yayınlarlardı, demek ki başaramamışlar:
www.eeose.com
  • shubulubapshubaptishaluva  (13.05.14 12:09:37)