yaptığım yemek fazla sulu oldu

bulgur pilavı pişiriyorum hala ocağın üstünde. olmasına daha çok var ama pilav böyle bayaa bulamaç gibi oldu. abartmyayım da çok sulu oldu. nasıl alırım suyu? hala kısık ateşte şu an

(bkz: Lapa yapma sanatı)

Ateşi sonuna kadar aç. Sürekli karıştır. Karıştırmayı hiç bırakma dibi tutar yoksa.
  • alperz  (12.05.14 22:07:35)
dostum geçti artık, dök çöpe, dominostan pizza iste.

  • baldur  (12.05.14 22:07:51)
kısık ateşte pişsin çeker usuy olmadı buharlaşır hocu.ağzı açık kısık ateşte tut.

  • sparkle kiddle  (12.05.14 22:07:54)
Bulgur pilavı karıştırılmaz. Öyle devam etsin pişmeye. Zamanla azalacak o su. Yalnız iyi takip etmelisin yoksa dibini tutturabilirsin.

Bulgur bayağı su çeken bir nane. Eğer aşırı abartmadıysanız bir sorun olmaz.
  • godsparticle  (12.05.14 22:09:26)
aslında dibi zaten tuttu. ondan vazgeçtim artık da. lapa yapma sanatını icra ettim evet. kısık ateşte bayaa beklesem geçer mi?

  • aelfinn  (12.05.14 22:10:27)
Bayağı sulu yemeğin dibi nasıl tuttu ki?

  • godsparticle  (12.05.14 22:11:07)
patates doğrayabilirsin içine ama pişme süresi uzar haliyle. kısık ateşte ağzı açık pişsin+1

  • mayaa  (12.05.14 22:11:26)
Sen beni dinlesene yahu. Daha bugün aynı senaryoyu yaşadım. İki saat olmuyor.

  • alperz  (12.05.14 22:11:52)
tencere inanılmaz sikko zaten. ondan da olabilir. bi de hiç karıştırmadım. bir de karıştırıp deneyeyim biraz.

  • aelfinn  (12.05.14 22:13:07)
kapağını açık bırak, piştikten sonra da yarım saat kadar üzerine havlu kağıt kapatıp bekle, ayrıca hafif sulu bulgur pilavı her zaman favorimdir

  • saklisecilmemis  (12.05.14 22:16:07)
karistir aga arada tutuyor yoksa sikindirik tencere de olunca.
bulgurlarin tadi iyi olunca al ocaktan koy kat kat kagit havluyu ustune oyle dinlendirmeye al, kesinlike farkediyr

  • jedilance  (12.05.14 22:28:59)