Profesöre kitap hediyesi

Merhaba,

Yurtdışında bir okulda yabancı bir hocanın asistanlığını yapıyorum ve çok yakın bir ilişkimiz var. Kendisi bana çok yardımcı oldu ve yol gösterdi. Ayrılmadan önce anlamlı bir hediye vermek istiyorum. Okumayı çok seven bir insan ve edebiyata da çok ilgili. Orhan Pamuk'un bir kitabını almayı düşünüyorum, sizce hangi kitabı uygun olur? Tabi İngilizce'ye çevrilmiş bir kitabı olması lazım.

Başka hediye önerilerinizi de duymak isterim. Çok teşekkürler.

bence beyaz kale, hem kısa okuması kolay hem hikaye güzel. hem de diğer kitapları danki türkçede daha anlamlı gibime geliyo cümleleri düşününce.

  • mula  (12.05.14 18:19:26)
benim adım kırmızı veya kara kitap bence.

  • mutlusismankedi2015  (12.05.14 18:37:49)
Orhan pamuk çok duyuldu başka Türk yazarların ingilizce kitaplarından seçsen mesela.
onu nerdeyse herkes biliyor, hem tanıtmış olursun, hem de ilginç olur.
Var mı bulabilir misin bilmem ama orhan pamuktansa yaşar kemal, aziz nesin (ki aziz nesin çevirisi vardır eminim) daha hoş olabilir.
  • nymphe  (12.05.14 19:14:57)
bu duyurunuz bana da iyi oldu, benzer durumdaydım.
şu belki yardım eder:
www.goodreads.com

saatleri ayarlama enstitüsü varmış :)
  • puc  (12.05.14 20:01:46 ~ 20:03:07)