[]

Turkiye'de Sirket Kurmak

selam,

daha once yurtdisinda sirketler kurdum da turkiye'de ilk olacak. proseduru iyi bir sekilde anlatan bir site var mi?

bir de kendi tecrubenizden yola cikarak ozellikle dikkat etmemi onerebileceginiz noktalar nelerdir?

tesekkurler

 
anasözleşme garip biçimlerle ticaret sicilinden geri dönebiliyor. ticaret sicili ayrı bir cumhuriyettir türkiyede. internetten anasözleşme ile ilgili dikkat edilmesi gerekenleri bulabilirsin.


  • non descript  (12.05.14 11:10:39) 
bir de hisse devri harçları çılgıncadır. daha sonra devir ihtimali varsa, aklında bulunsun.


  • non descript  (12.05.14 11:17:44) 
yurtdisinda yasayan bir turk vatandasi tr'de sahis firmasi kurabilir mi? (senede yalnizca 1 ay tr'de kaliyor)

alakadar diye burada sorayim dedim.
  • no christ requires  (12.05.14 13:39:12) 
bir muhasebeci bulun =)


  • kveldulv  (12.05.14 14:15:06) 
@no christ requires: kurabilir


  • gerard  (12.05.14 19:22:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.