Burs için: Karşılaştığınız Zorluğu/Başarıyı Anlatınız

İşte ve bunlarla başa çıkmak için neler yaptınız..diye devam eden bu ve bunun gibi sorularda önemli olan nedir? Daha önce cevapladıysanız nelerden bahsetmeyi tercih ettiniz? Akademik başarı/sosyal-ekonomik sıkıntılar/hastalık vs.

Samimi bir dille mi yazılmalı? Amerika'da lisans başvuruları için öyle yazdırıyorlardı ancak şimdi söz konusu yurt dışında burslu staj. O yüzden emin olamadım.

spelling mistake asla ve kat'a olmamalı.

it's, I've gibi kısaltmalar asla ve kat'a olmamalı.

argo ve günlük kullanım dili kullanılmamalı. misal bissürü diyceksen, tons of dememelisin.

hayatındaki en zor durumu ve o zor durumdan nası yırttığını iyi düşün. ama çarpıcı bi hikâyen olsun. yumurta kapıya gelene kadar çalışmadım, bi gece tosdum, kıl payı geçtim gibi şeyler olmasın mesela.

yazmış olannar daha dişe tokanır tavsiyelerde bulunur şimdi. onnar gelene kadar top çeviriyom ben burda.
  • compadrito  (11.05.14 18:05:06)