Anket yapmaca - Size en son söylenecek / sorulacak şey ne olur?

Soru başlıkta ama açıklayayım da. Örneğin, sıcak hava seversiniz de buz gibi havada biri gelir, "Hava ne güzel. Dışarı çıkalım mı" der ya da sakin sessizsinizdir, biri gelir "Amma da gevezesin" der.

Bu da olmazsa size ne söylenirse pot kırmış olur karşıdaki, ne söylenmez size?

sen anlamıyorsun sanırım bu yemek yapma işlerinden.
ne kadar tembelsin.
çok güzel bir savaş filmi var sinemada gidelim mi?
bilmem nereye çok iyi bir dj geliyormuş, dinleyelim mi?
batak oynayalım mı?
işkembe çorbası içelim mi?

not: aychovsky, soru zor valla. zor anladım daha doğrusu. umarım olmuştur cevaplar.
  • kırmızıkaşekaban  (11.05.14 16:35:57)
"Hadi" sevmiyorum sik bogaz edilmekten. Bir sey icin "hadi" denmesinden. Yapacagim dedigim bir seye "hadi" denmesinden..

  • ibomiu  (11.05.14 16:37:58)
@kırmızıkaşekaban E ne güzel anlamışsın işte, tam da demek istediğimdi.

@ibomiu Ben de nefret ediyorum "hadi"den. Hangi inancın cehennemi olursa olsun, cehennemin kapısını açan kelime herhalde.
  • aychovsky  (11.05.14 16:42:35)
etli bir şeyler yiyelim mi denmesi benim için hoş bir teklif değil mesela.
''üff beyonce mi dinliyosun :///''->kırarım ağzını.
nasıl modellemişsin bunu, patlak kalmış her yeri->yok artık, hayatta söylenmez, kabul etmem böyle bir şeyi.
yemeğin/tatlın/hamur işin ehh işte olmuş-> diyen olmadı, ne tepki veririm bilmiyorum.
ne kadar enerjik/sessiz/sakin/neşeli/mutsuz/agresif/çirkef/hanım hanımcık vs bir insansın da bana en son söylenecek cümlelerden sanırım. daha iki gün görüp bunu söyleyip biraz zaman geçtikten sonra oha ne kadar dengesizmişsin sen diyenlere ifrit oluyorum. ben mi dedim sana ben böyleyim diye gerizekalı? daha tanımadığın insan hakkında niye çıkarım yapıyorsun?
  • mayaa  (11.05.14 16:49:52)
"uyuşuksun"
"geyik yapma"
"çok düzensizsin"
"çok plansızsın"
denirse,
ve sigara uzatılırsa...
  • neyleyim  (11.05.14 17:17:06 ~ 17:17:33)
-bunlar bu sene çok moda yalnız (ee banane)
-aman sen de hiçbir şeyi beğenmiyorsun (asıl sen her şeyi beğeniyorsun)
-aa x yenmez/yapılmaz mi hiç (sevmiyorum kardeşim zorunda mıyım)
  • oraletarya  (11.05.14 17:25:51)
dun gece uyumadin mi? (belli ki yine olu gibiyim)
ne yiyelim? (varolussal bir soru kadar zorlar beni)
turk'e benzetilmemek boynumu buker, karsimdakine olan umudumu yitirmeme neden olur.
bir ara sacimi toplardim tepeden, kurklu bir seyler filan giyince arkadan "hanimefendi musaade eder misiniz?" derlerdi, bir garip olurdum.
ama en kotusu yaptigim esprinin anlasilmadigini belli eden bir soz sonrasi duydugum o ruzgar sesi
  • John Finn  (11.05.14 17:28:16)
  • [silinmiş]  (11.05.14 17:39:51)
sorgulanmak.

-neredesin? (sana ne)
alternatifi: okula gittin mi/okulda mısın?
-kaç paraya aldın? (sana ne)
-sakin olur musun? (değilken sakinlikle ilgili bir şey söylenmesi daha da öfkelendiriyor beni)
  • sayns  (11.05.14 18:37:09)
"ayy bizim mahalledeki kadini, kocasi birakti yeni koltuk takimi almiyomus diye adamin kafasini yemis ondan" vs. tarzi muhabbet cumleleri

"ne kadar sessiz/sakin/ukala/duygusuz/acimasiz birisin"

"yaptigin pasta/pogaca ne kadar kotu olmus"

Sorulmayacak soru: "Neden bu kadar bencil bi insansin? Niye bu kadar art niyetlisin?"

Hic soylenmedi ve sorulmadi bana. Soylenmesin ve sorulmasin da. :)
  • barbara herhalde barbara manken olan  (11.05.14 18:43:07)
Hobaaa, hayatımda bu kadar çok insanda kendimi görebileceğimi bilmezdim. Okudukça ifrit olduğum ne kadar çok şey olduğunu anladım.

@mayaa Benim meslekte de modelleme var (muhtemelen aynı modelleme değil) ama hassas noktama gelmiş. Modellemeyi en iyi biz biliriz :)

@neyleyim Sigara kullanan tanıdığım hiç yok galiba. Hiç aklıma gelmemişti bunu düşünmek, düşününce evet dedim ancak.

@oraleterya Bir gün metrobüste bilgelik bulacağım aklıma gelmezdi. Metrobüste giderken yanımda oturan kadınlardan biri "Modayı 3-5 sene geriden takip ediyorum. O eciş bücüş şeyler ancak gözüme düzgün görünmeye başlıyor" demişti. Düşüncelerimi bu kadar güzel söyleyen başka birini görmemiştim. "Bunlar bu sene çok moda yalnız" kısmında kendimi gördüm resmen.

@John Finn ve "Ne yiyelim". Bu soru da beni "Alacakaranlık Kuşağı"na gönderen sorulardan biri. Başka bir boyut, paralel bir evren açıyor. "Yemek nedir, uzayda yer kaplarsa yemek var mıdır, yemek varsa nedir, yemeğin sınırları nerede başlar ve biter, bu yenilecek yemek midir" diye sayıklamaya başlıyorum.

@douchebag Zaten 8 Mayıs'ta palto giyerek kişisel kış rekorumu kırdım. Biri daha yağmur derse, şemsiye ile kovalarım.

@sayns Geçen gün işyeri servisinden bir diyalog
Yanımdaki kadın: Yarın sabah sana bir uğramam gerek.
Ben: Yarın sabah izinliyim, sonra görüşsek.
Yanımdaki kadın: Aaa, neden izinlisin?
Ben: Bir işim var da.
Yanımdaki kadın: Ne işin var?
Ben: Bir yere uğramam lazım da.
Yanımdaki kadın: Nereye uğrayacaksın ki?
Ben: (Eşşeğin şeyine, yeter be)

@barbara herhalde barbara manken olan
Yine geçen gün asansörde bir monolog
Bir adet teyze: Kapıcı da karısından ayrılmış biliyor musun? E tabii, sizin karşı dairedekinin kızıyla fingirdedi adam. Sizin o karşıdaki de Mehmet Bey'lerle iyi arkadaştı daha önceden ama Mehmet Bey onlardan borç almış sonra onun kaynı borcu kumarda yemiş .......
(Bana ne be kadın)
  • aychovsky  (11.05.14 19:23:08)