Lens Kullanım Maliyeti Hk.

Merhaba dostlar,

Bu konuda çok cahilim. Şimdi ben lense geçmeyi düşünüyorum artık. Purevision 2 HD bir kutusu 60 lira. İki göz de bozuk, numaraları da aynı değil diyelim. Bu kutuların her birinde kaç adet lens var? Ne kadar kullanabileceğim? Özetle bir ayda cebimden kaç para çıkar?

bir kutudan 6 tane lens çıkar. iki göz farklıysa 2 kutu alman lazım. yani 120 lirayla 6 ay rahat edersin.

  • dwight  (10.05.14 20:18:01)
www.lensmarket.com
lensleri şuradan alabilirsin. lens solüsyonunu da ücretsiz yolluyorlar diye hatırlıyorum. ama ne kadar gideceği sana kalmış.

  • bass solo take one  (10.05.14 20:24:07)
Her ay yeni lens takın diyorlar ama ben 2-3 ay aynı lensi takıyorum. Maliyet azalıyor. Yani sana bağlı.

  • kelepir  (10.05.14 20:39:34)
Ben Johnson&Johnson Acuvue Oasis kullanıyorum. Bir gözde astigmat var, o daha pahalı. Yani iki ayrı alıyorum haliyle. 6+6. Bana 1,5 yıl falan gidiyor. Ben de bir lensi 2-3 ay takanlardanım. Evdeyken çıkarıyorum, gözlük takıyorum. Dışarı çıkarken, okula giderken falan takıyorum. Dayanıyor bayağı.

Ama bazı gözler çok haslar. Bu kadar gitmiyor. Ama sana tavsiyem bütçenin el verdiği en iyi lensi al ve 3 ay tak. Bausch&Lomb kullanırken en fazla 1,5 ay gidiyordu, o da gözüme bata bata. Oasis aldım, rahat ettim. Ben de lensmarket'ten alıyorum bu arada, tavsiye ederim.
  • trachemys scripta elegans  (10.05.14 20:48:22)
Aylık lensler kalitesine, kullanım koşullarına ve elbette kişisine göre 2-3 ay kullanılabiliyor. Dolayısıyla 6 adet lens 6-8 ay boyunca güvenle kullanılabilir. Değiştirme vakti gelince belli eder zaten o. Oksijen geçirgenliği yüksek lensleri kullanmanızı ve Bausch & Lomb'dan uzak durmanızı tavsiye ederim.

  • actionary  (10.05.14 21:08:55)
Bi kere purevision kullandım pişman oldum jj oasys kullanıyorum.
Kutusu 60 lira olabilir ama astigmatın varsa bu rakam böyle kalmaz.
Lenten önemlisi göz sağlığın 6 ayda bir kontrole gitmen gerekir.
  • pass  (11.05.14 01:06:21)