Hemen İyileşsin

Merhaba,
işaret parmağım üç gün önce derin bir şekilde kesildi. Bu parmak çok işimi görüyordu dolayısıyla bir an önce iyileşmesini istiyorum. Oksijenli su sürüp, yara bandı takıyorum. Çabuk iyileşmesi için ne yapabilirim? Teşekkürler

Guldurdun beni sabah sabah.(cok isime yariyordu)
beslenmene dikkat et.cok oynatma.islatma.

  • safsafinaz  (09.05.14 10:24:45)
dikiş atılması gerekiyor mu? hastaneye gitmelisin. belki plastik cerraha görünmelisin.

benim arkadaşım sabunlu kafasını duşta bir yere vurup yarmıştı, plastik cerrah iz kalmadan iyileşmesini sağladı.
  • [silinmiş]  (09.05.14 10:25:47)
antibiyotikli merhem

  • mea maxima culpa  (09.05.14 10:26:47)
caps koy

  • vfgerty  (09.05.14 10:29:04)
yara bandını çok takma. hava alsın.

daha çabuk iyileşir.
  • mea maxima culpa  (09.05.14 10:43:09)
oksijenli suyu bir kere sürmek yeter zaten.

eczaneden antibiyotikli merhem alıp onu 4-5 saatte bir sür
  • mea maxima culpa  (09.05.14 10:44:12)
hiç bi şey yapamazsın güzelce yara bandıyla sarıp o parmağı bi hafta unut.

  • vfgerty  (09.05.14 10:44:51)
yarabandını takma iyileşmez o zaman.

sadece suyla filan iş yaparken tak
  • mea maxima culpa  (09.05.14 10:58:15)
geçmiş olsun, parmak çok işine yarıyordu demek:) protein al normalde aldığından daha fazla.

  • mayaa  (09.05.14 11:02:00)
3 gün önceki kesiğin bugün bu halde olmasının sebebi o taktığınız yara bandı ve sürdüğünüz oksijenli su. iyice de sıkıyorsunuz herhalde bembeyaz olmuş yara bandının olduğu yer. :/

  • icemint  (09.05.14 11:05:37)
Yara bandı takmak istemiyorum ama takmayınca da o kabarık deri bir yerlere takılıyor bu sefer kanıyor daha çok acıyor. O yüzden takıyorum.

  • hulahop  (09.05.14 11:10:49)
geçmiş olsun dikişlik bir durum yok. yarabandını yapıştırmadan önce krem sürün ve çok fazla sıkmayın. yaranın hava alması için belli aralıklarla yarabandını yenileyin.

  • battal gemalmaz  (09.05.14 11:13:11)
sikatrizan merhem surerseniz cabuk iyilesir. yara iyilestirici merhem derseniz verirler, cogunun antibiyotik ozelligi de oluyor sanirim. gun icersinde cok islaniyorsa eliniz, su gecirmeyen bantlardan kullanmaniz gerekir, ama bana kalirsa hafif sargi beziyle sarin, kenarindan bantlayin sudan da sakinin.

  • dnznc  (09.05.14 11:18:13)
Oksijenli su yara iyileşmesini bozar. Ayrıca dikiş atılması gerekirdi gibi gözüküyor o zaman daha çabuk iyileşirdi. Etrafına batikon ile günlük pansuman yap. 2 3 gün kapalı kalsın sargı beziyle daha sonra aç. Ama dikiş atılmadığı için hem geç iyileşecek hem de daha kötü bir yara izi kalacak.

  • vendorth  (09.05.14 13:52:55 ~ 13:54:21)
benim parmagim da ayni sekilde kesildi gecen ay. ilk once yara bandi takmadim ama sonra dedigin gibi nereye dokunsam kanamaya basliyodu. kasik yeri iyice birlestirip saglam bi yara bandi tak. hatta bulabilirsen parmak prezervatifi diye bisey var. onu da uzerine tak. iki uc gune kapanir.

  • lamartin  (09.05.14 15:17:21)