is yeri istifami kabul etmiyor.

Oyle cikamazsin lap diye calisacaksin diyor. Cikis vermiyor. Ne yapmaliyim?

bas git bir daha da gitme
2 aydır çalışıyorsun, yasal ihbar süren bile kısadır
Bunlar sana asgari ücretten daha az vermiyorlar mı?
SSK girişin yapıldı mı? Nasıl asgariden az verebilirler

SSK girişin yoksa, kapının önünden geçme ibnelerin.
SSK girşin varsa ve aldığın maaştan fazlaysa da, mahkemeye veririm de

edit: bu arada araştırdım, senin yasal ihbar süren 2 haftaymış, ama deneme süresi bu, neyse ENN kötü ihtimal 2 haftalık maaşını ödersin ibnelere, onu da süründür 1 sene sonra öde gerekirse. Ama seni zorla tutamazlar merak etme.
  • cruseo  (08.05.14 16:54:04 ~ 16:59:31)
Bu gün cikisimin olmasi gerek yarin baska ise baslayacagim.

  • ibomiu  (08.05.14 16:54:35)
işe git ama çalışma. ayaklarını uzat, çayını,kahveni iç. kitap oku. bunu müdür de görsün. soracak sana niye çalışmadığını. sizinle çalışmayacağımı söyledim, istifamı kabul etmediniz de.

  • rock n roll  (08.05.14 16:55:59)
Yeni iş yerinde işe başla ama bir müddet sgk yapamayacaklarını belirt.
Diğer taraf da çok uzatmaz, bırakır seni. Hukuki açıdan bir yaptırımı olduğunu sanmıyorum. Deneme süresiymiş işte adı üstünde. Denedin, beğenmedin ve çıktın.

  • pandispanya  (08.05.14 16:56:08)
Diger yer kurumsal. Sgk olmadan giremem.

  • ibomiu  (08.05.14 17:00:23)
benim de istifamı kabul etmemişti müdür, kavga kıyamet çıktım. biraz sert yap. 2 müdürle de aynı anda kavga ettim, sonra 'bana oradan beyaz bir kağıt ve tükenmez kalem verir misiniz' dedim. ne için dedi? istifa dilekçesi yazacağım dedim. müdür 'biz seninle çalışmak istiyoruz'dedi. ben de ' ama ben sizinle çalışmak istemiyorum, profesyonel davranmadınız' dedim. error verdi. demem o ki biraz çirkeflikten zarar gelmez.

  • rock n roll  (08.05.14 17:05:35)
ilk yerde sgkn yoksa kimsenin umrumda olmaz ki. bir de dava açarsın sgksız çalıştırdılar beni diye mis. devlet ceza kesecek yer arıyor zaten

  • argent dawn  (08.05.14 17:12:19)
İhbar süresini doldurduktan sonra gidebilirsin. İhbar süresi de o iş yerinde çalıştığın süreye göre hesaplanıyor.

0-6 ay ay arası çalışmıssan istifa dilekçesi verdikten sonra 2 hafta daha çalışıp gidebilirsin. Ya da 2 haftalık ücretin kadar tazminat ödeyip hemen çıkabilirsin.(uygulamada pek olmuyor böyle şeyler ama iş kanununda var.)

6-1,5 yıl arası 4 hafta ihbar süresi
1,5 -3 yıl arası 6 hafta ihbar süresi
3 yıldan fazla ise 8 haftalık ihbar süresi var.
  • illa ki  (08.05.14 17:13:55)
Evet lak diye çıkamazsın, kaç ay ya da kaç yıl çalıştıysan o kadar devam süresi var..

  • redeath  (08.05.14 17:22:21)
Ya ihbar tazminati karsilikli. Benim 1 Maas alacagim var. Onu alsinlar diyorum.

  • ibomiu  (08.05.14 17:33:21)
şimdi öncelikle boşuna! kendini ezdiriyorsun
1 maaş alacağın var ve tazminat olarak alın diyorsun???

varya o 1 maaşı vermeyen iş yerini sikerler.
1 maaşını alacaksın paşa paşa
sonra! 2 haftalık ihbar parası vereceksin yani maaşının yarısını

sen böyle baştan atarsan ipleri adamlar senin üstüne gelirler.
haklısın, o maaşın yarısını da çatır çatır alırsın, mahkemeye bile gidersin
  • cruseo  (08.05.14 17:36:22)
ilk 2 ay icinde istedigin an lak diye cikabilirsin, onlar da seni cikarabilir. is kanunundaki ilgili kismi bul koy onlerine, zorla calistiramazlar.
2 ayi gecmissen ihbar suresini doldurman (2 hafta) ya da tazminat odemen gerekir.

  • passive aggressive  (08.05.14 17:37:29)
Ihbar sureni doldurdugunu ispatlaman icin istifani verdigini ispatlamalisin. Mevcut sirket bana istifa filan gelmedi diyebilir. Istifani noter kanaliyla gondermelisin.

  • croupier  (08.05.14 18:37:08)
Evet direkt cikilamaz. Calisilan sureye gore belli bir ihbar suresi var. 2 hafta, 4 hafta, 8 hafta gibi. Ama ihbar suresi boyunca calisip calismayacaginiz isveren kararina bagli.

  • gogu delen adam  (08.05.14 19:25:00)
ihbar süresi varsa ve dilekçeyi verdiğin gün çıkarsa bunu maaşından keserler. ama zaten sen alacaklıymışsın ordan düşerler. eğer dilekçeni vermiyorsa veya dilekçeni bıraktın ve hala işlemlerini yapmamışsa noter e git ve noter üzerinden dilekçeni gönder. zorluk yaşayacağını sanmıyorum.

  • sttc  (08.05.14 19:35:43)
ise giris suresi 2 aydan az ise hic bir gerekce gostermeden cikabilir. istifa dilekcesi yazip ceker gidersin. diger iste basla ve sgk'ya dilekce yaz, su firmadan su tarihte ayrildim diye.

İstifa halinde 4857 sayılı İş Kanunu'nun 17. maddesinde yer alan ihbar sürelerine uyulması gerekmektedir. İhbar süreleri çalışma süresine bağlı olarak değişkenlik göstermekted

İşi 6 Aydan Az Sürmüş İşçi İçin : 2 Hafta
İşi 6 Aydan 1,5 Yıla Kadar Sürmüş İşçi İçin : 4 Hafta
İşi 1,5 Yıldan 3 Yıla Kadar Sürmüş İşçi İçin : 6 Hafta
İşi 3 Yıldan Fazla Sürmüş İşçi İçin : 8 Hafta olarak belirlenmiştir.
  • zam sampiyonu domates  (08.05.14 21:00:55)
2 aylık çalışan isen deneme süresi içindesindir. Lap diye çıkabilirsin. Maaşını son kuruşuna kadar al. Cesaretlendirme şu herifleri.

  • illa ki  (09.05.14 20:22:47)