Koşu Bandı alayım mı ?

masa başı işte çalışıyorum. spor yapmak için evden çıkmaya üşeniyorum. ama sporda yapmak istiyorum. evde tv izlerken hergün 1 saat yürürüm ya da koşarım diye düşünüyorum. alayım mı ben koşu bandı ? alırsam nasıl bir model alayım öneriniz var mıdır ?

sen al 3 ay sonra sahibinden.com da satmaya çalışanlara dönersin. bunun yerine eliptik bisiklet öneriyorum. koşu bandı denen zıkkım diz eklemlerinin anasını sikiyor. kesinlikle önermiyorum. eliptik bisiklet al, hayvan gibi terletiyor.

voit lc 310 aldım memnunum.
  • tutun kolonyasi  (07.05.14 09:25:10)
Çamaşır askısı için o kadar para harcamana gerek yok bence.

  • arnold schwarzeneger  (07.05.14 09:27:48)
@tutun kolonyasi inceledim şimdi eliptik bisikleti.. benim bel fıtığım var. bana kötü gelir mi acaba bu ? aslında tam aradığım şey gibi gözüküo.. yani dediğim gibi çok hareketsiz bir hayatım var bu benim vucüdü biraz hareket ettirir mi ?

  • xu  (07.05.14 09:31:15 ~ 09:32:06)
Evden çıkıp açık havada yürü koş. Eve bi şey alma. Belki 5 kiloluk 2 tane dambıl alınabilinir.a

  • vfgerty  (07.05.14 09:39:07)
@vfgerty sariyer sahilde oturuyorum ama gerçekten üşeniyorum. eve bir şey almam lazım evde haftada bir bel ağrısı için 30 dakika hareket yapıyorum onun dışında 10 senedir sadece otobüsün arkasından koştum.

  • xu  (07.05.14 09:41:13)
@xu dostum bel fıtığı konusunda bi fizyoterapiste sor uygun olur mu almam de. ben o gün 95 dakika aralıksız sürdüm terlemek değildi o, ayrı bişeydi. düşün gözlerimi kapatıyorum yüzümden sular akıyor. ardından ılık bi duş. o kadar rahat uyudum ki o gece :)

  • tutun kolonyasi  (07.05.14 09:47:36)
@tutun kolonyasi bide mekanik mi manyetik mi alayım ne fark oluyor bunlarda ? internetteki görsellere bakıyorum bazılarının koltuğu var bazılarının yok fark bu mu acaba ?

  • xu  (07.05.14 09:51:37 ~ 09:52:32)
www.sporreyonum.com

bu işimi yarar mı çok mu dandik ?
  • xu  (07.05.14 10:00:41)
@ xu yok babacım bunu alacağına alma daha iyi. voitten al alacaksan da. voitin 500-600 lük bikaç ürünü var herhangi birini alman yeterli.

  • tutun kolonyasi  (07.05.14 10:07:20)
eliptik bisikletmis, kosu bandiymis bunlar hep bos seyler 3 gun sonra bikacaksin..

senin tedavin burda
www.sears.ca

kullanmasi kolay, biktirmaz, yormaz, belini incitmez, dizine yuk binmez..
  • angster  (07.05.14 10:14:01)
bel fıtığının derecesine göre değişir ama benim teyzem mesela baya ciddi bel fıtığı var, koşması falan önerilmiyor, eğilmeli kalkmalı zıplamalı bele yüklenen hiç bir şey yapamıyor. pilates yapıyor. babamda boyun fıtığı var baya, ona da fizik tedavide koşmak zıplamak yok demişler.
koşu bandı da dizlere ve bele fazla yükleniyor diye biliyorum.

  • alice practice  (07.05.14 10:20:37)
@angster hacı o aletin adı nedir :)

  • xu  (07.05.14 10:24:17)
bel fıtığımda var diyince şunda anlaştık gibi.

www.sporreyonum.com

ne diyosunuz ?
  • xu  (07.05.14 10:49:45)
alma kardeşim alma:)
sonra verdiğin paraya mı yoksa evin içinde ucube gibi kapladığı yere mi yanacağını şaşırıyorsun:))
bi arkadaştan biliyorum :p
  • battaloglu  (07.05.14 11:04:27)
@battaloglu ama spor yapmam lazım. artık oturmaktan kanım akmıyor lan :) ben kullanırım yani en azından öyle düşünüyorum..

  • xu  (07.05.14 11:05:50)
@xu manyetiği öneriliyor, ben mekanik aldım bi sıkıntı yok kullanıyorum. dostum yatay bisiklet almak yapacağın en büyük hata olur. voitin selelisinden al bi tane. ister ayakta ister oturarak

  • tutun kolonyasi  (07.05.14 11:08:59)
  • tutun kolonyasi  (07.05.14 11:10:14)
ismi air walker veya yurt disinda gazella diye geciyor.

diger bisikletler gibi bel veya dizlerini zorlamiyor. oldukca kolay kullanimi var. yasi 40 uzeri neredeyse tum akrabalarima dogum gunu vs bahanesiyle hediye aldim. yasamlari en az 5 sene uzamistir.

urun.gittigidiyor.com
  • angster  (08.05.14 18:22:21)