öğrenim kredisi

merhabalar.
soruma google cevap verebilirdi ama belki değişiklik vs vardır ya da prosedürleri vardır yaşayan varsa anlatsa iyi olur.

3. sınıf sonunda krediyi kesmek için başvurursam ödemesi 2 yıl sonra olarak mı yoksa mezun olduktan sonra 2 yıl mı olarak başlar?

ayrıca sizce 6000 lira alan birisi tahminen ''peşin'' ödeme sistemi varsa ne kadar geri öder?

1-muhtemelen mezun olduktan iki yıl sonra.zaten mezun olduktan iki yıl sonra bile hala sigortalı işin yoksa iki yıl daha atıyolar.

2-peşin ödeyenlere çok sıcak bakıyolar. Üçyüz beşyüz bilemedim sallamıyım:)

şehrindeki yurtkur'du sanırım bu işlemlerin görüldüğü kurum binasına gidersen fazlasıyla ilgili memurlar.beyle:)
  • bana da mi lolo  (06.05.14 21:26:34)
yok arkadaş, google'da da tam düzgün cevaplar yok. :)

  • patos64  (06.05.14 21:39:20)
İlk sorunun cevabını ancak KYK'nın kendisi verir. irtibat numaralarını ara, bir şekilde düşürürsün.

İkinci soruna cevap evet peşin ödeme sistemi var, ama aman aman bir indirim olmuyor. mesela benim 5.000 liralık bir krediye 180 -200 tl falan indirim teklif etmişlerdi ki, sallamadım bile. Yani yapsa şöyle 1.000 liralık bir güzellik düşünürsün. 6000'e de en fazla o kadar yaparlar.
  • 4530 merkez  (06.05.14 22:30:34)