2.el dizel araba 10.000 tl civarı ne alabilirim ?

ilk arabam olacak. kullanmayaı bilmiyorum. bu duruma göre bana ne tavsiye edersiniz ? link filanda atarsanız olur. bide az yaksın diye dizel alıyorum. dizel az mı yakıyor gerçekten ?

kullanım olayı şöyle olur

ilk 3-4 ay gezerim biraz

sonra iş gidip gelmek için sariyer levent arası.. 30 dakika gidiş 30 dakika dönüş.

10000 dizel çok sorunlu bir araba alman olası. lpg'li düşünürsen hyundai accent alabilirsin 2000 model filan

  • 1917  (06.05.14 10:03:52)
10 bin liraya dizel araba alamazsın. Az yakmasını istiyorsan LPG'li araba bakarsın.

En uygunları da;
1-2 lira daha koyabilirsen Fransız hatchback kasa Renault Clio'lar;
Renault 19'lar
Fiat Palio'lar.

En ideali de Fransız Clio'sudur. Az yakar hem de en modern görünüşlüsüdür.
  • hicunutmam  (06.05.14 10:07:12)
10 bin liraya dizel araba diyorsun. Palio vanlara bak istersen ama onlarda kamyonet olarak geçiyor ruhsatta.
Az yaksın diyorsan ve 10bin lira limitin varsa lpg li araçlara baksan daha iyi olur.
saxo, 94-96 pejo 306, clio falan olabilir.
  • battal gemalmaz  (06.05.14 10:07:56)
lpg bana uzak yahu. korkarım ben lpg'den. şimdi acemiyim patlatırım filan onu. dizel istiyorum. hadi 10 olmazsa 12 filan olur en fazla verebileceğim para. olsa 14323423 milyar dolar veriyim ama.. ama.

  • xu  (06.05.14 10:12:35)
Fiat Palio alır sonra da pişman olursun

  • jamalbsf  (06.05.14 10:23:03)
o fiyata bi dizel bulursun belki ama birkaç ay içinde motorunda bi sorun çıkarsa, arabayı aldığın güne lanet edersin.. :)

dizel motorlu aracın masrafı, benzin motorlu araçlara göre fazla olur ve bakımı da zordur. ki sen, kullanmayı bilmiyorum diyorsun. lpg'li tavsiye etmişler, ondan al. durduk yere de patlamaz araç, korkma.. :)
  • biz siz onlar bensiz daha mutlular  (06.05.14 11:12:52)
15000 tl bile ayırsan bu parayla dizele sakın girişme. lpg li al korkma patlamaz.

  • tutun kolonyasi  (06.05.14 13:32:55)
fiat palio diyenin kafasına taş düşsün 51 hp motor gücü olan bir arabadır.76hp motor gücü olan 1.6 clio Lpgli alıp temiz temiz binin işte.güçten düşmede yok.palioyla yokuşta bile kalırsın

  • Sourlimes  (06.05.14 13:39:54 ~ 13:40:24)