erkek arkadaş,kilo ve spor

erkek arkadaşım bu aralar göbeği saldı gidiyor.kalbini kırmadan izah ettim "ben de kilo aldım bu aralar beraber spora gidelim" dedim hak verdi,kilo aldığını bir şeyler yapması gerektiğini kabul etti ama öğrenci olduğumuzdan spor salonuna verecek paramız yok salona gitmeyelim evde hallederim ben diyerek konuyu kapattı.kendisine evde yapacağı bir program önermek istiyorum hem süreç hızlansın hem de bahanesi kalmasın diye.

hiç spor yapmıyor değil hafta içi düzenli bir şekilde futbol ve basketbol oynayan bir insan. kondisyon konusunda sıkıntısı olmaz sanırım.özellikle karın bölgesini eritecek, beylerin önerdiği bir program var mı?

teşekkürler

p90x

  • vfgerty  (04.05.14 22:51:33)
programa falan gerek yok.dünyanın en temel sporu olan koşu bu işin çaresi.haftanın 3-4 günü düzenli olarak tempolu bir biçimde koşan insanın göbeği möbeği olmaz.gece geç saatlerde yemek yemesin(ki arada yese de bir şey olmaz) onun haricinde hiç bir şeye de gerek yok.yıllardır insanlar neden bu iş için bu kadar uğraşıyorlar hiç bir zaman anlamadım.(size karşı değil yanlış anlamayın genel olarak)

  • mesa  (04.05.14 22:53:31)
bence öncelikle eğer içiyorsa birayı azaltsın..

  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin  (04.05.14 22:53:49)
@senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin , kesinlikle katılıyorum.sadece onun için değil benim için de geçerli bir durumdu özellikle bira konusu.son 3-4 aydır ciddi bir azaltma yaptık.

  • sinavdan 90 aldigi icin aglayan ogrenci  (04.05.14 22:57:27)
Bırakın spor salonunu; asıl spor mutfakta başlar, öncelikle bunu bilelim. O nedenle her türlü işlenmiş market ürünlerinden, basit karbonhidratlardan uzak duracak; tahıl ürünlerini ihtiyacından fazla tüketmeyecek ve bol bol protein alacak. Yani karnı acıktığı zaman ya bi tane hamburger yiyeyim bir şey olmaz demeyecek, bi bardak kolanın ne zararı olur demeyecek. Yiyeceği bir dilim pastanın vücudunda ne gibi etkiler yaratacağını bilecek. Bunları öğrendikten sonra spor kolay. 20 Dakikalık bi program o işi halleder. Ama en önemli şey beslenme alışkanlıklarıdır. O yolunda değilse eğer biz buradan günlük 1.5 saatlik bi program yazalım o da uygulasın, hiçbir işe yaramaz.

  • angelus  (05.05.14 00:01:29)
  • arnold schwarzeneger  (05.05.14 08:53:48)