65.000 tl'ye kadar araba onerisi?

Tercihen 0.
Otomatik vites.
Benzinli de olabilir ama az yakmasi tercih edilir.

Dogus otomotiv gercegi var ama golf nedense aklimi celiyor.

ne diyosunuz?

Audi a3 al

  • basond  (04.05.14 16:04:29)
yeni mazda 3
son kasası çok güzel olmuş

  • sttc  (04.05.14 16:20:10)
ben de mazda3'e baktim simdi. gidip bakcam yakin zamanda.

onceligim 0 olmasi yonunde, a3 fazla kacar :)
  • she was my baby  (04.05.14 16:30:57 ~ 16:32:05)
Pardon sıfır kısmını atlamışım

  • basond  (04.05.14 16:35:21)
corolla alabilirsin. dizel.

+1 @ergenpezeveng

uzun süre bineceksen sıfır al masrafsız 5-6 yıl binersin. ama 2 sene sonra yenilerim diyorsan sıfır alma değmez. satarken fiyat çok düşüyor. zamanında sıfır duster almayan aileme üzülüyorum şimdi. arabanın fiyatı artıyor her geçen gün. 3 yıl önce sıfır alındığı fiyata 2. eli satılıyor sanırım şu an.
  • westblack  (04.05.14 16:51:48 ~ 17:11:04)
1-nerde kullanacaksınız
2-ne sıklıkta ne kadar km yapacaksınız
3-kalabalık mısınız? taşıyacağınız yük durumu?
4-araçtan beklentiniz nedir?

mesela fiestalar var yeniler motor hacmi düşük baya da iş görür. paranızın bi kısmı da cebinizde kalabilir. yok ben daha büşük bişeyler isterim derseniz focuslara bakabilirsiniz. neden ford tavsiye ettin derseniz motorları baya iyi ve yedek parça olayından nette pek şikayet duymadım.

araba alacak birisine direkt şunu al bunu al demek çok saçma bence. nasıl kullanılacağı nerde kullanılacağı önemli belki de çok daha ucuza alacağınız bi araba işinizi rahatlıkla görecektir.
  • ergenpezeveng  (04.05.14 16:58:30)
allahını seversen o kadar parayı c segment bi arabaya dökme. ne olursa olsun.

  • fayfim  (04.05.14 18:30:16)
opel astra.

  • kibrit kutusu  (04.05.14 18:31:49)
golf al kafan rahat olsun.

  • jangbogo  (04.05.14 18:57:39)
sırasıyla golf, leon, giulietta seçeneklerini değerlendirirdim.

  • oraletarya  (04.05.14 19:04:40)
1- genellikle sehirici kullanim, ara sira sehirlerarasi.
2- pek fikrim yok ama cok fazla kilometre yapacagimi sanmiyorum.
3- kalabaliklik yok. normal kullanimla maks 2 kisi. ama ara sira misafirler olabilir.
4- klasik bi kullanimim var. cok fazla seri kullanmam ama rampalarda bogulmasini da istemem. 150'yi pek gecmem.

5- 5-6 yil kullanirim heralde diye dusunuyorum, o yuzden sifir olsun bizim olsun, sorun cikarmasin derdindeyim. golf iyi aslinda bu acidan ama dsg sanziman baya problemliymis ve servis pek aracin arkadasinda durmuyor galiba.
  • she was my baby  (04.05.14 19:04:48)
artı bir ekleme daha yapayım. bir araba alacaksanız ilk düşüneceğiniz şey ben bir kaza olursa bu arabanın içinden sağlam çıkabilir miyim olsun. o yüzden çoğu zaman ne kadar yüksek segment araba = o kadar güvenilir araba. sıfır golf alacağına 2008 model passat al, eski olsun, kaçmasın, biraz fazla yaksın ama arabanın içinde güvende ol.

dediğim gibi 65 bin lira c segment bir arabaya vermek için çok para bence. golf, molf uzak dur bunlardan. audi a3, bmw 1.16 vs vs. ikinci el.
  • fayfim  (04.05.14 19:07:50)
benim sahsi gorusum sizin ihtiyaclarinizi kucik hacimli motora sahip sehir ici oldugu icin de ufak bi araba gorecektir.

yani fiesta gibi bi araba isinizi gorur. ustelik elinizdeki mebla da donanimli bi secenegini almaniza olanak veriyor.

araci uzun yillar kullanacaksaniz donanimli almaniz cok onemli bence. bi ust segment alip bos araba alacaginiza bi alt segment alip iyi donanim alin derim ben. mesela cam tavan. arac takip sistemi hiz sabitleme. otomatik park ve sehir icinde tehlike aninda otomatik frenleme secenekleri cok isinizi gorur. ve 5 yil sonra bunlar her aracta standart olunca sizin aracinizda da bulunur ve satarken modeliniz eski olmasina ragmen iyi fiyata satarsiniz.
  • ergenpezeveng  (04.05.14 19:32:59)