itunes'a mp3 yükleme problemi

arkadaşlar, bu itunes lavuğu bazı mp3'leri kabul etmiyor. ne çift tıklamayla, ne sürüklemeyle, ne de "add file to library" seçeneği ile kesinlikle kabul etmiyor. sürüklerken (+)işareti ve kopyala ibaresi çıkıyor, mesela .doc dosyasını sürüklediğimde, hemen kırmızı çarpı ibaresi çıkarak izin vermiyor.

mis gibi rush - tom sawyer'ı yükleyemedik, neden olabilir? ne yapılabilir?

cevap verecek hayırseverlerin gözönüne alması için bir kaç detay daha;

1. daha üç gün öncesine kadar ipod'umda çaldığıma eminim. şarkı sanki oradan silinmiş, tekrar da yüklenmiyor,
2. formatı kesinlikle mp3, diğer mp3'ler sorunsuz çalışıyor. bunun gibi bir mp3'üm daha var,
3. tüm library'yi silip tekrar denedim ama yine olmadı,
4. bilgisayarda vista yüklü,
5. acaba bizim itunes'ta mı ipnelik var...

bi buldurun yaa...

vbr mp3lerde sorun çıkarmıştı bir ara bende de. o olabilir mi acaba sıkıntı?

  • electropie  (07.06.09 16:21:28)
nasıl çözdünüz, sözlükte vbr problemi için vbrfix işlevli programlar tavsiye edilmiş, var mı kullandığınız?

  • cino  (07.06.09 16:27:26 ~ 16:29:05)
sanırım orda yazanı denemiştim ama uğraşılacak iş değil o.
mediamonkey kurdum. vbr mp3leri üst kalite cbr'a çevirdim, rahat ettim. kalite kayboluyor teknik olarak ama benim kulağımın farkedeceği bir şey değil, sorun etmedim ondan. ya da aac'ye dönüştürürüm sorun olmaz diyorsan itunes ile yapabilirsin. ama library'e eklemiyor falan demişsin. bilemedim.

  • electropie  (08.06.09 01:40:21 ~ 01:44:02)