Brezilya 2014 Dünya Kupası'nda Gruplardan Hangi Ülkeler Çıkar?

Kim şampiyon olur?

Gruplar bunlar

A Grubu: Brezilya, Hırvatistan, Meksika, Kamerun
B Grubu: İspanya, Hollanda, Şili, Avustralya
C Grubu: Kolombiya, Yunanistan, Fildişi Sahili, Japonya
D Grubu: Uruguay, Kosta Rika, İngiltere, İtalya
E Grubu: İsviçre, Ekvador, Fransa, Honduras
F Grubu: Arjantin, Bosna-Hersek, İran, Nijerya
G Grubu: Almanya, Portekiz, Gana, ABD
H Grubu: Belçika, Cezayir, Rusya, Güney Kore

Soruyu sordum ilk cevabı ben yazıyorum bence gruplardan bu ülkeler çıkar

A Grubu: Brezilya, Meksika
B Grubu: İspanya, Hollanda
C Grubu: Kolombiya, Yunanistan
D Grubu: Uruguay, İngiltere
E Grubu: İsviçre, Fransa
F Grubu: Arjantin, Bosna-Hersek
G Grubu: Almanya, Portekiz
H Grubu: Belçika, Rusya

Şampiyonluk için üç favorim var en çok şans verdiğimden en az şans verdiğime doğru şampiyonluk sıralamam şu şekilde Brezilya, Arjantin, İngiltere

bir an önce başlasa ya!

A Grubu: Brezilya çok zorlanmaz diye düşünüyorum. İkinci takımı da Meksika-Hırvatistan maçı belirleyecektir muhtemelen ki benim favorim Meksika.

B Grubu: Şili fena takım değil. Hollanda veya İspanya'dan birine çelme takabilirlerse ki takacaklarına inanıyorum, çıkarlar bence. İspanyolların ilk turdan elenmesini istiyorum ama sanırım İspanya-Şili çıkar. Sürpriz bekliyorum burda.

C Grubu: Kolombiya ve Japonya çıkar. Fildişi ve Yunanistan hep sıkıcı, çok sıkıcı. Japonlar da öyle aslında leş gibi top oynuyorlar ama beğeniyorum genel olarak, bu ikilinin önünde tamamlarlar.

D Grubu: İtalya canavar gibi geliyor. Bir aksilik yaşamazlarsa grup lideri olarak çıkarlar. İkincilik için de İngiltere'nin milli takım cenabetliği nedeniyle Uruguay diyorum.

E Grubu: Fransa ve İsviçre çıkar, hatta İsviçre lider çıkabilir Fransa'dan puan alırsa. Ekvador da Honduras da oldukça zayıf. Ekvador belki İsviçre'den puan alabilir ama yetmez yine de.

F Grubu: Boşnaklardan bir cacık olmaz bence, çok abarttılar. Arjantin'in ardından atletik siyahi kardeşlerimizin yükselmesini bekliyorum. Nijerya akar.

G Grubu: Bence çok eğlenceli bir grup olacak. Almanya çıkar, ikincilik kapışması ABD ile Portekiz arasında geçer. Yavşak Portekizliler yine bok gibi top oynayarak çıkar. Ama dileğim Klinsmann'lı muricanların ya da Gana'nın çıkması yönünde.

H Grubu: Belçika'nın çok genç ve yetenekli bir kadrosu olduğu doğru ama ben kolay bir eşleşme olmadığı sürece ikinci turdan ötesini görebileceklerini zannetmiyorum. Cezayir'den cacık olmaz, Güney Kore'nin de nefesi yetmez. Grup liderini de Belçika-Rusya maçı belirler, o maçı da Belçikler alır.

***

Grupta sadece 3 maç oynandığı, her maç çok önemli olduğu için "şunlar çıkar"dan ziyade şu şunu yer, şu şuna takılabilir kafasında yorumladım.
  • pescador  (03.05.14 21:48:55)
A Grubu: Brezilya, Hırvatistan
B Grubu: İspanya, Hollanda
C Grubu: Fildişi Sahili, Japonya
D Grubu: Uruguay, İngiltere
E Grubu: İsviçre, Fransa
F Grubu: Arjantin, Nijerya
G Grubu: Almanya, Portekiz
H Grubu: Belçika, Rusya
  • thx 1138  (03.05.14 21:59:09)
a- brezilya-hırvatistan
b- ispanya-hollanda
c- kolombiya-yunanistan
d- ingiltere-italya
e- fransa-ekvador
f- arjantin-bosna hersek
g- almanya-portekiz
h- belçika-rusya
  • baldur  (03.05.14 22:01:51)
a. brezilya, meksika
b. ispanya, hollanda
c. fildişi, kolombiya
d. ingiltere, uruguay
e. fransa, isviçre
f. arjantin, nijerya
g. almanya, portekiz
h. belçika, rusya

şampiyon; almanya veya arjantin. brezilya şampiyon olamaz. maçları evinde oynaması bir şeyi değiştirmez.
  • papillon7  (03.05.14 22:31:17)
maçları evinde oynaması nasıl bir şey değiştirmez. basit bir ev sahipliği değil bu. dünya kupaları tarihinin en başarılı takımı kendi evinde kolay kolay bırakmaz kupayı bence. bu tip turnuvalarda ev sahibi olmak büyük avantajdır ve brezilya'dan bahsediyoruz burada.

  • baldur  (04.05.14 00:01:09)
kim cikar bilemedim ama

Uruguay-belcika yari final gorur..

gana nijerya ceyrek finalleri var gibi gibi
  • pisuvardandumancikartanadam  (04.05.14 00:05:54)
A Grubu: Brezilya, Hırvatistan
B Grubu: İspanya, Hollanda
C Grubu: Kolombiya, Fildişi Sahili
D Grubu: Uruguay, İtalya
E Grubu: Fransa, İsviçre
F Grubu: Arjantin, Bosna-Hersek
G Grubu: Almanya, Portekiz
H Grubu: Belçika, Rusya

şampiyonluk için 3 favorim var

brezilya yüzde 45
ispanya yüzde 45
arjantin yüzde 10
  • fuskiyenin oglu  (04.05.14 00:10:46)
A Grubu: Brezilya, Kamerun
B Grubu: İspanya, Hollanda
C Grubu: Yunanistan, Japonya
D Grubu: Uruguay, İtalya
E Grubu: İsviçre, Fransa
F Grubu: Arjantin, Bosna-Hersek
G Grubu: Almanya, Portekiz
H Grubu: Belçika, Rusya

Bunu silme de turnuva sonunda performansımıza bakarız.
  • Skey295  (04.05.14 00:27:45)
şöyle bir kendimce tahmin yapayım dedim ve çeyrek finaller şu şekilde oluştu ;

brezilya - italya
fransa - almanya
ispanya - uruguay
arjantin - portekiz

çeyrek finalden sonrası için bir tahmin yapmak zor , hepsi birbirini yenebilecek takımlar.

kolombiya'nın şansı falcao'nun iyileşip form tutmasına bağlı ama tam performans ile oynayabileceğini sanmıyorum iyileşse bile.

bildiğim birşey varsa yunanistan o gruptan 1 puan alıp averajla da olsa çıkar.

italya'da balotelli faktörü belirleyici olur , euro-2012'deki almanya maçını unutmadım. ingiltere'den bir cacık olmaz bence.

isviçre ve belçika sürpriz yapmaya aday takımlar.

brezilya , hollanda ve ispanya'dan bir tanesi bir şekilde en geç ikinci turda elenecek. kötü oldu aslında bu durum.

c grubunun maçları çok zevkli olacak.

gönüllerin şampiyonu gana'yı destekliyorum.

gruplardan çıkanlar editi :

a grubu : brezilya - hırvatistan
b grubu : ispanya - hollanda
c grubu : kolombiya - yunanistan
d grubu : uruguay - italya
e grubu : isviçre - fransa
f grubu : arjantin - bosna
g grubu : almanya - portekiz
h grubu : belçika - rusya
  • montauq  (04.05.14 00:30:44 ~ 05.05.14 00:56:59)