Kızgınlık doneminde olan 6 aylık kediye geçici önlem

Merhabalar kız arkadaşımın kedisi şu an anırıyor resmen. Ancak bu donemde kısırlaştıramıyor işleri yoğun olduğundan kısırlaştırma sonrası yoğun ilgi gösterecek durumu yok yani. 1,5 2 ay bu durumu idare edebilecek ne gibi şeyler yapılabiliriz ilaç falan gibi yani.

ve durum geçici midir?

İğne ile erteleyebiliyor ama bu iğne de yumurtalıkta kist oluşması riskini arttırıyormuş. Sonuç olarak zaten kısırlaştırılacaksa bir kere kullanılmasında bir sakınca yok demişti veterinerimiz bize zamanında.
Onun haricinde bu durum geçici tabii ki bir hafta on gün sürer o bağırmalı çağırmalı kızgınlık, sakinleşir sonra.

  • witcher  (03.05.14 20:52:13)
dişi mi erkek mi yazmamışsınız ama dişi kedim için veteriner bana tarlusal diye bir ilaç önermişti, progesteron içeriyor, kızgınlık döneminde her gün hapın yarısını ezip mamasıyla verirseniz geçici bir çözüm olacaktır diye düşünüyorum. ancak bu tarz ilaçların uzun süreli kullanımı ilerde çeşitli hastalıklara yol açabilir, ilk fırsatta kısırlaştırmayı ihmal etmeyin derim ben.

  • saklisecilmemis  (03.05.14 21:17:44)
Witcher ve saklisecilmemiş yorumlarınız için çok teşekkür ederiz. Evet k.arkadaşımınki dişiydi. İğne vurdurmayı düşünüyoruz yorumlarınız doğrultusunda

  • Gururbey  (03.05.14 21:37:56)
iğne yaptırmayın. üç gün daha sabredin, geçer sonra aylarca sakin kalacak zaten o arada kısırlaştırırsınız.

  • mutevazi  (03.05.14 23:08:09)
Aylarca sakin kalan bir kediniz varsa cidden çok sanşlısınız @mutevazi. Benim kızım ayda bir kızgınlığa giriyordu, 1 hafta sürüyordu. en son iki haftayı geçince çiftleştirmek için ilan verdim internete, çiftleştirmeden kısırlaştırmak istemediğim için.

  • ixi  (06.05.14 12:14:44)
bence siz çok şanssızmışsınız @ixi
normalde kediler ayda bir kızgınlığa girmezler...

  • mutevazi  (06.05.14 13:13:00)
Benim kızım ateşli çıktı, ne yapabilirim? Zaten eve gelen erkek kedinin iliğini kemiğini kuruttu. :D @mutevazi

  • ixi  (06.05.14 17:00:34)
Selam iğne yaptırdık ve şuan çok sakin

  • Gururbey  (09.05.14 12:50:14)