Filmlerde Evdeki Barın Üzerinde Duran içecekler

Mesela adam ahşap barın üzerinden tekila dolduruyor bardağa, ya da şarap. Bunlarn üzerinde soğuk içiniz ibaresi yok mu ? ya da böyle birsürü şişe duruyor oradan rastgele çekiyor birisini dolduruyor. O ılık şey gibi olmuyormu ? Filmlere fazla takılmamak mı lazım ? nereden öğreneceğiz lan biz bu dolce vitayı

Icecege gore degisir, her icecek soguk icilmez.

Zaten barlarda da bira ve sarap haric disarida durur ickiler.
  • crown  (03.05.14 18:16:02 ~ 18:27:26)
oncelikle evet filmlere cok takilmamak lazim ama tekilayi sogutmaya gerek yok bence.

ayni sekilde beyaz sarap sogutulur ama kirmizi sarap sogutulmaz. zaten evdeki barin ustunde sarap olmaz bence votka viski gin falan olur.
  • babamasoliimbananickaldirsin  (03.05.14 18:24:19)
tekila ve viski soğutma ihtiyacı olmayan içkiler. bunun benzeri başka alkoller de var. şarap için ise belirli bir soğukluk var barındırmak için. o da o kadar soğuk değil. direkt güneş almaması ve de oda sıcaklığından daha düşük olması gerekiyor +4 minimum iyidir bence.

  • nawar  (03.05.14 19:26:57)
Şarap içeceksen sıcaklığı türüne göre 10 ile 18 derece arasında olmalı mesela. Bu yüzden dolapta tutmaya gerek yok.

  • trinitrotoluen  (03.05.14 19:36:11)
aslinda soguk iciniz ibaresinin koyulmasinin sebebi sicak icmeyiniz'i anlatmaya calismak olabilir biraz.
buna ek olarak karbondioksit iceren icecekler (kola, bira vs) gazlarin sogukta daha fazla cozunmesi gercekligine bagli kalinarak soguk icilirse daha lezzetli bir hal almaktadirlar.
tekilanin uzerinde soguk iciniz yazdigini pek sanmiyorum.
  • bohr atom modeli  (03.05.14 20:02:49 ~ 20:03:11)
dikkat ettiysen buz bırakırlar içine.

  • umarsizca umarim  (03.05.14 20:14:18)