Masaüstü bilgisayar - monitör bağlantısı

Merhaba arkadaşlar, benim eski bi masaüstüm var, 2010 yılında toplamıştım.

Bu bilgisayarın on-board ekran kartına vga ile bağladığım bir lcd monitörüm var, sorunsuz şekilde kullanıyordum. anakart üzerindeki pci slotu boştu, bugün ikinci el bir ekran kartı aldım taktım ve monitör girişi hala on-board üzerinden bağlı, ama ekrana görüntü gelmiyor.

vga girişini yeni taktığım ekran kartına bağlamadığım için mi böyle bir sorun var ?

yeni aldığım ekran kartı dvi çıkışı barındırıyor sadece, benim monitör vga ile bağlanıyor.dönüştürücü alacağım ama boşa almış olmayım, sorun nedir ?

bildiğim kadarı ile yeni aldığınız ekran kartının vga çıkışı üzerinden bağlamanız gerekiyor monitörü normal şartlarda ama vga çıkışı yok diyorsunuz, hiç vga'sı olmayan ekran kartına denk gelmemiştim. sanırım dönüştürücü şart

  • anil  (03.05.14 03:41:12)
i.imgur.com
en fazla 5 tl...

  • neronnuri  (03.05.14 03:55:42)
bazı anakartlar ekran kartı takılı olduğunda onboard olan vga çıkışı pasif duruma çeker sadece ekran kartından görüntü çıkışı alabilirsin dönüştürücü işini görür

  • Grinder  (03.05.14 11:19:14)
vga to dvi aparatı alacaksın. kesinlikle boşuna almış olmazsın. bizim işyerinde neredeyse bütün bilgisayarlar bu şekilde bağlı.

  • himmet dayi  (03.05.14 11:19:34)
tam düşündüğüm gibi, dvi to vga aldım ve sonuç gene aynı.

  • grimer  (03.05.14 13:42:35)
sanıyorum sorun psu de, yetersiz güçten dolayı görüntü alamadığımı düşünüyorum.

  • grimer  (03.05.14 13:50:47)
e tabi, psu gücü yetersiz kalırsa ekran kartı çalışmaz.

  • himmet dayi  (03.05.14 22:00:43)