Lys 5 dil sinavi hakkinda

Iki sorum olacak oncelikle ingilizce sinavina girecegim almanca vs gibi bolum tercih edebiliyor muyum?

Ikincisi ilk 4-5 bine girmek istiyorum. Ygsde tm olarak cozdum turkce 38 net mat 24 sosyal de 25-26 galiba. Hic bir hazirligim yok ingilizce icin ama ingilizcem iyidir. Ne kadar iyi bilmiyorum acikcasi liseden baska bir egitim almadim kendi kendime ogrendim ancak insanlarla akici konusabilecek, yazisabilecek, altyazisiz takilmadan anlayabilecek kadar iyi. Universitede de 90kusur alarak hazirligi atladim. Yeterli olur mu acaba? Biraz da calismak soru tiplerini gormek istiyorum nereden bakabilirim ya da nelere bakayim. Kelime gramer vs olarak

ingilizce girdiğin sınavda almanca tercih edemezsin.

lys ingilizce apayrı bir şey. inan sorular çok acayip. zor. ayrı bir çalışma şart. önceki yılların sorularına bakabilirsin.
  • 1 saat bende 50 dolar  (03.05.14 01:38:23)
bazı almanca bölümler, sadece almanca sınavıyla alıyor. ama değişiyor bu. bakmak gerekir. ingilizceden fransızcaya girebilirsiniz mesela, fransızcadan girmiş olmanıza gerek yok.

ben 35 türkçe, 20 küsür sosyal, 8 matematik netine ek olarak lys 5'te 76.25 netle ilk 3 bine mi ne girmiştim. altyazısız takılmadan anlayabilecek, yazıp konuşabilecek kadar iyiyse siz de 75'ten aşağı yapmazsınız.

lys'ye geçen sene de ondan önceki sene de girdim. o zamandan beri çok şey değişmediyse sorular zor falan değil. anadolu lisesinde ingilizce eğitimi aldım sadece. gayet ortalama sorular.
  • pescador  (03.05.14 01:42:22 ~ 01:43:14)
ingilizceden başka bölümlere girebilmek okullara göre değişiklik gösteriyor. onu okullara ve dile göre araştırmanız gerekli.

lys çok zor bir sınav değil. önceki yıllarda çıkmış lys sorularına bakarsanız sınav hakkında bir bilginiz olur.

sınavın çok çıkan belli başlı kelimeleri var internette bulunabilir diye düşünüyorum onlara bakmanız yükünüzü hafifletir. bir de tenselere hakimseniz ve dediğiniz gibi altyazısız takılmadan izleyebilecek durumdaysanız sınav sizi zorlamaz.
  • legolasin son oku  (03.05.14 02:07:32 ~ 02:10:28)