MS-DOS bilen beri gelsin

Gencler bilgisayara format atarken alet elimde patladı, neyse ekteki sekilde dosyaları gorebiliyorum ve kurtarmam gerekenler bunlar. flash diski de tanıyor neyse ki. yalnız bu ozellikle iki kelimelik klasorlerdeki dosyaları nasıl kopyalayabilecegimi cozemedim (unutmusum). bana tam komutu bi yazdırıverseniz? resimdeki yerlesime gore. (iki kelimelik dosya ve klasor adları problem oluyor gibi geldi. )

ms-dos işi olmazsa, usb'ye ubuntu kurup, usb'den boot edip, kurtarmak istediğin dosyaları harici flash diske kaydedip formata kaldığın yerden devam edebilirsin.

  • vfgerty  (02.05.14 23:33:20)
Hocam çift tırnak içine yazarsan arada boşluk olan klasör-dosya isimlerini sorunun çözülür sanırım.

not. foto açılmadı iki isimliler deyince direk bu aklıma geldi benim
not2. bi örnek c:\"program files"\hede\abc.txt
  • rastocasdelay  (02.05.14 23:36:04)
c:
copy * e:

  • milistroke  (03.05.14 00:03:40 ~ 00:06:27)
şöyle oluyor ki, ms-dos uzun dosya isimlerini pek sevmiyor. onları sekiz karakterli birer isme dönüştürüyor.
yeni klasör ms-dos'da yenikl~1 oluyor.

senin klasör isimleri şöyle bir şey oluyor;

IATA~1
k~1
k~2
k~3
k~4
tzy~1
yer~1

tabi büyük küçük harf duyarlı olabilir.
  • buzkran  (03.05.14 00:16:38)
~ işareti de önce altgr+ü basıp bırak sonra ctrl+ü basılınca çıkıyor. klavye basmıyorsa diye söylüyorum. (:

  • buzkran  (03.05.14 00:18:04)