Anestezi sonrası kedi bakımı

Merhabalar çok acil bir soru,

2 aylık yavru kedi kuyrugundan ameliyat oldu. Şu an anestezi etkisi geçti yerde oraya buraya sürünüyor. Taşıma çantasına mı koymalıyım güvenliği için? yoksa izin vereyim mi yerde sürünmesine daha mı hızlı atar etkiyi? Oraya buraya kafasını sokmaya çalışıyor. Biraz biraz ayakların üzerine basmaya başladı. Ne kadar sürer etkinin geçmesi acaba?

Teşekkürler şimdiden
sağ olun var olun

Şu an başında koni varsa (yarayı yalamasın diye) o yüzden korkuyor olabilir. Kendi haline bırakın bence eğer evde kendini yaralayacağı bir ortam yoksa. 2 aylık kedi çok ekstrem hareketlere girişmez zaten, isterseniz zorlukla sığacağı ufak ve karanlık bir yere koyun, oralarda güvende hissediyorlar kendilerini. Bizimkiler tv sehpasının içinde yattı hep ameliyat sonrası. Anestezi türüne göre değişiyor kendine gelme süresi, gaz ile bayıltıldıysa bir saate kendine gelir, iğne ile tamamen kendine gelmesi 6-7 saati bulabiliyor.

  • witcher  (02.05.14 22:54:16 ~ 22:56:02)
Konisi yok, kuyruğu kesildi. Kuyruğunu yalamak için ş an ulaşması mümkün değil. Göbeğinin üzerinde sürünüyor. Evde sakatlanacağı bir yer yok. 5 saat kadar önce ameliyat oldu. Bırakıyorum o halde, sanırım çabalaya çabalaya ya yorulup uyuyacak ya da anestezi etkisini açacak :/ umarım

  • maymuncuq  (02.05.14 22:58:41)
Muhtemelen uyur birazdan bir köşeye çekilip. Anestezi almış o ayağa zor kalkan halleri çok üzücü oluyor biliyorum ama endişe etmeyin, asıl zorlukları atlatmış, biraz dinlendikten sonra kendine gelir.

  • witcher  (02.05.14 23:13:36 ~ 23:13:53)