Araç içi kamera ile güvenlik sağlamaca

Herkese merhaba,

geçenlerde orospu çocukları hırsızlar kapımın önündeki arabamın camını kırıp ön konsoldaki kocaman multi media konsolu çaldılar. Bundan bir gün önce de babamın içine doğmuş gibi radyodan duyduğu araç içi kamera satın almış.

Gece böyle olaylar yaşandığında en azından bir kayıt alabilmek adına böyle bir önlem almak mantıklı mı? Konsolu çalan kamerayı da arabayı da çalar ama bir önlem almak adına başka ne gibi önlemler alınabilir?

Araç kamerası genelde araç seyir halindeyken trafik kazalarını vs. kayıt altına almak için kullanılabilir, dediğiniz gibi adam koskoca konsolu söktüyse hemen kafasının üstündeki kamerayı da hiç zorlanmadan alır gider. Apartmanın girişine, aracınızı görebileceğiniz bir konuma yüksek çözünürlüklü kamera taktırmaktan başka bir çare yok. Ama hırsızlar da tanınmamak için maske falan takıyorlar, yani senin anlayacağın hırsıza caydırıcı ceza olmadığı sürece ne yapsak boş.

EK: Bir de tabii ki oto alarmı lazım.
  • Tutkun  (02.05.14 14:42:37 ~ 14:43:33)
Araç içi kamera genelde seyir halinde kayıt yapıp yoldaki sorunlarda kullanılmak üzere kullanılır. Araç motorundan çakmak uerinden beslenir.

Gece de kayıt yapsın istersen aküye bağlamalısın ve sabaha kadar aküyü bitirir.

En güzeli arabanı gören bir yere normal bina güvenlik kamerası koymak.
  • efruz  (02.05.14 14:43:57)
Denenilebilir sonuçta çok büyük tutarlar ayırmıyorsunuz.

HD görüntü kayıt özellikli 44 TL

www.bulabilirim.com
  • white35  (02.10.14 22:25:42)